Skláři chystají útok na Čínu. A pyšní se „nekonečnou“ zakázkou pro Deltu

Skláři chystají útok na Čínu. A pyšní se „nekonečnou“ zakázkou pro Deltu
Foto: ara, koláž DOBRÉHO DNE  /  Ředitel skláren v Květné Marek Mikláš pojede na veletrh do čínské Šanghaje. Cílem je dohodnout nové kontrakty na největším světovém trhu.
Květná Zprávy 27 / 03 / 2018

Bez nadsázky, pokud by to bylo možné, tak se sklářské výrobky z Květné začnou prodávat také na jižním a severním pólu. Není přitom vyloučeno, že se na obě točny už některé ručně vyráběné originály dostaly díky polárníkům. Skláři z Květné vyváží své ruční práce do celého světa, nejnovějším cílem je Čína.
Na rozdíl od Ruska a bývalých republik Sovětského svazu, kam míří rok co rok na 70 procent produkce, představuje čínské odbytiště stále pouhé procento. A to by se mělo v nadcházejících měsících změnit. Ředitel skláren Marek Mikláš o tom bude jednat osobně na veletrhu v Šanghaji, který se uskuteční v květnu. „Na čínský trh se chceme dostat už několik let, letos se pokusíme o průlom,“ potvrdil Mikláš.
Jeden velký průlom už mají skláři za sebou. Na druhé straně zeměkoule, ve Spojených státech, získali zásadní zakázku pro aerolinky Delta Air Lines. „Dodáváme tam ručně vyráběné třetinkové karafy na vodu a také na víno. Ty jsou větší, jejich objem je 0,9 litru,“ sdělila už dřív Gábina Jankovská, mediální zástupce skláren. „Dá se říct, že jde o víceméně nekonečnou zakázku, která se vyrábí do všech letadel. Pro Deltu zhotovíme zhruba 30 tisíc kusů karaf ročně,“ poznamenal ředitel Mikláš.
Karafy ale míří také na domácí trh, konkrétně jde o projekt Voda pro Afriku. Designu se v tomto případě ujal pražský ateliér Ronyho Plesla. Zakázka představuje celkem 9 tisíc originálních karaf a odlivek, polovina z nich už byla vyrobena loni.

TOPlist