Školáci stavěli sněhuláky pro Afriku z odpadů

Školáci stavěli sněhuláky pro Afriku z odpadů
Foto: sal
Uherské Hradiště Zprávy 11 / 02 / 2014

Sníh nesníh, děti z mateřské školy Husova v Uherském Hradišti se pustily do stavění sněhuláků, kteří pomůžou školákům v Africe. Škola se tak jako první na Uherskohradišťsku zapojila do charitativního projektu Sněhuláci pro Afriku, jehož výtěžek poslouží na dopravu jízdních kol do Gambie.
„Zapojila se celá škola. Postavili jsme jednoho velkého sněhuláka z PET lahví a rodiče s dětmi vyráběli malé sněhuláky z netradičních materiálů, různých odpadů, ale třeba i ze směsi pěny na holení a prášku do pečiva,“ uvedla vedoucí učitelka. Alena Vrtalová. Školka nakonec postavila osmadvacet sněhuláků, za každého rodiče zaplatili 50 korun. Na dopravu jízdních kol pro školáky v Gambii tak přispěli 1400 korun. A není to poprvé, co školka pomáhá.
„Z peněz za prodej výrobků na jarmarku lidových řemesel jsme koupili kozu pro chudou rodinu v Africe, což byl pro změnu projekt organizace Člověk v tísni. Ze sbírky v kostele jsme pak poslali do Kamerunu jídlo a oblečení za čtyři tisíce korun,“ připomněla Vrtalová.
Do stavění sněhuláků pro Afriku se zapojí ještě osm škol na Uherskohradišťsku, která však zatím ještě stále čekají na sníh.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace