Školáci ze Lhoty si vyzkoušeli Olympijský park Soči

Ostrožská Lhota Zprávy 24 / 02 / 2014

Pražský Olympijský park Soči, českou obdobu ruského dějiště zimní olympiády, si vyzkoušeli také školáci z Ostrožské Lhoty. Do metropole se vydali po účasti v celonárodním projektu Českého olympijského výboru, do kterého se zapojily tisíce žáků. Všichni soutěžili ve vědomostním kvízu, sportovním testu a kreativitě.
První část projektu zacílila na test z olympismu. Celostátní test absolvovalo lhotské kvarteto Denisa Dennerová, Lucie Pavlasová, Lucie Zalubilová a Jan Bahula, vítězové školního kola. Z 82 zúčastněných škol obsadili 70. příčku.
Ve druhém testu, štafetě na 2014 metrů, která se běžela ve sportovní hale na dvacetimetrové trati s kužely, obsadili žáci druhého stupně 63. a zástupci prvního stupně 35. místo.
Kreativní část se týkala výroby fandítek a natočení videopozdravu olympionikům. Tady školáci skončili osmnáctí.