Školák svědčí u soudu kvůli falešným bankovkám

Školák svědčí u soudu kvůli falešným bankovkám
Foto: il.
Březová Zprávy 27 / 10 / 2011

Případ školáka z Březové, který měl v únoru pomáhat do oběhu nekvalitním kopiím bankovek v hodnotě 500 a 1000 korun, skončil u Okresního soudu v Uherském Hradišti. Jediným obviněným v případu je nakonec padesátiletý Miroslav Lexa z Březové, který se dostal do konfliktu se zákonem už dřív. Na svědomí má například autonehodu v opilosti.
?„V případě podezření z trestného činu padělání a pozměňování peněz padlo obvinění. Čin mladistvého byl pro jeho nízký věk odložen a v případu dále figuruje jako svědek. Do oběhu se dospělému pachateli podařilo dostat tři bankovky v hodnotách pět set a tisíc korun,“ potvrdil Josef Havela z krajského ředitelství zlínské policie.
I když se nejednalo o příliš zdařilé bankovky, jejich příjemce dokázaly zmást. „Dostal jsem tu bankovku večer za šera, takže jsem si ničeho nevšiml. Až na druhý den se mi zdála divná, tak jsem ji šel překontrolovat na poštu. Tam se potvrdily mé obavy, a tak jsem musel zavolat policii,“ řekl soudu jeden z poškozených.
Obviněný Lexa soud bez omluvy ignoroval. „O svém klientovi nemám žádné zprávy. Na telefon mi už několik dní vůbec nereaguje,“ uvedl přidělený obhájce ex offo. Tento postoj může obviněnému ještě přitížit.
„Upozorníme policii a obviněného Lexu necháme předvést eskortou,“ informoval o dalším postupu soudce Jiří Přibyl.
I když bude soud s Lexou pokračovat až v prosinci, školák už byl potrestán. Ještě před začátkem hradišťského soudu mu přidělený soudce pro mladistvé nařídil několik hodin veřejně prospěšných prací.
Před začátkem únorového vyšetřování uvedl ředitel Základní školy v Březové Ludvík Zimčík, že vyslýchání chlapce přímo se školou nesouviselo. ?On se sice snažil vymlouvat, že to dělal ve škole, ale kriminalisty nepřesvědčil, řekl.
?Případ z Březové je na Slovácku druhým, ve kterém hrál jednu z rolí mladistvý. Policie řešila v roce 2001 kauzu čtrnáctiletého školáka z Hluku, jenž kopíroval společně s kamarády pětistovky.

autor: LUKÁŠ FABIÁN
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace