Školka se „nafoukla“, šanci mají i dvouleté děti

Školka se „nafoukla“, šanci mají i dvouleté děti
Foto: babice.eu  /  Přístavba mateřské školy v Babicích je "domovem" 16 dětí.
Babice Zprávy 23 / 09 / 2021

Mateřská škola v Babicích už nepraská ve švech. Dlouholeté kapacitní problémy vyřešila přístavba, která je domovem třídy pro 16 dětí. Obec do jejího oživení investovala skoro devět milionů korun.

„Kapacitu školky jsme řešili asi pět let, zvyšovala se totiž poptávka od maminek dětí do tří let, které jsme kvůli naplněnosti věkem už školkových dětí odmítali. Stejně jako zájemce z okolních obcí,“ vysvětlila investici starostka Martina Horňáková.

V Babicích nejdříve zvažovali, že investují do půdní vestavby. Jenže jejich nápad smetli ze stolu hasiči, podle kterých není podkroví vhodné pro případnou evakuaci dětí předškolního věku. A tak obec vsadila na přístavbu, která je se stávající budovou školky propojená krčkem. „Získali jsme jednou třídu, včetně kompletního servisu nejen pro děti, ale i personál. Hygienické zázemí, šatny, ložnici, místnost pro učitelky i výdejnu jídla, které vozíme ze základní školy,“ uvedla starostka s tím, že v nové třídě s pořadovým číslem čtyři našlo střechu nad hlavou 16 dětí. Školku tak dnes navštěvuje 77 ratolestí.

Stavba trvala osm měsíců a přišla na více než 8,7 milionu korun, obci však odlehčila finanční injekce 3,8 milionu z Ministerstva pro místní rozvoj. „Uspěli jsme s žádostí přes místní akční skupinu Severní Chřiby a Pomoraví. V opačném případě bychom asi vyčkali na jinou vhodnou výzvu,“ připustila Horňáková.

Tagy článku

TOPlist