Školu zdobí zahradní třída, jednu stěnu tvoří posuvná okna

Školu zdobí zahradní třída, jednu stěnu tvoří posuvná okna
Foto: aku  /  Pitínská škola prožila mimořádný den.
Pitín Zprávy 16 / 05 / 2023

V pondělí 1. května byla v Pitíně slavnostně otevřena přístavba základní školy. Z původně malé, průchozí třídy vznikla velká třída, odpovídající dnešním požadavkům na výuku. To znamená, že kromě lavic je zde místo i pro koberec, na kterém probíhají skupinové práce žáků.

V současné době má pitínská pětitřídní škola padesát devět žáků a dvacet pět žáků, kteří využívají nabídku domácího vyučování.

Ředitelka, Jana Peřinová, je vystudovaná matematička a je to právě moderní metoda výuky tohoto předmětu, který na jiných školách budí hrůzu a děs. „Naši žáci se matematiky rozhodně nebojí. Využíváme Hejného metodu výuky. Ta je vzdálena biflování vzorečků, ale naopak učí žáky porozumět problému, hledat řešení a strategii. Jde o velmi zábavnou formu výuky, která přináší velmi dobré výsledky. Podporuje vlastní uvažování, a to je v dnešní době velmi důležité,“ vysvětluje ředitelka Peřinová a dodává: „Naši žáci jsou úspěšní jak v následující školní docházce na ZŠ v Bojkovicích, stejně dobře si vedou i na osmiletých gymnáziích.“

Školní slavnosti se zúčastnili zástupci vedení obce a v hojném počtu i občané Pitína a sousedního Hostětína. Nešetřili chválou, pitínská škola je opravdu krásná. Má moderní vybavení, pyšní se například zahradní třídou, jejíž jednu stěnu tvoří posuvná okna. Mnozí návštěvníci slavnosti, co pamatují školní docházku v třídách s lavicemi a černými tabulemi, litovali, že školnímu věku již odrostli.

Přístavba školy si vyžádala náklady ve výši šesti a půl milionu korun. Na jejím financování se podílela obec, Zlínský kraj a škola byla úspěšná i v získání dotací ministerstev školství a financí. Jan Ámos Komenský by byl na své krajany pyšný.

Tagy článku

TOPlist