Školy sází na výpočetní techniku

Školy sází na výpočetní techniku
Foto: ilustr.
Slovácko Zprávy 05 / 10 / 2012

Zlínský kraj investuje miliony do výpočetní techniky na středních školách, které tak patří mezi nejmodernější výuková zařízení v zemi. Aktuálně se hejtmanství pyšní jedinečným projektem Zavádění IT do výuky, který už probíhá na několika školách. Do vybavení škol počítačovými technologiemi a softwarem kraj za poslední čtyři roky vložil 45 milionů korun.
„Průzkum nám jasně ukázal, že k efektivitě učení nejvíce přispívá právě počítačové vybavení školy a internet,“ vysvětlil Josef Slovák, krajský radní pro školství, mládež a sport. Zlínský kraj navíc uzavřel jako první v republice smlouvu s firmou Microsoft, která zaručuje licenci na programové vybavení pro všechny školy. „V příštích deseti letech tak ušetříme minimálně sto šedesát milionů korun,“ prozradil Slovák.
„Výpočetní technika proměnila výuku v zajímavější a efektivnější. Za velmi důležité považuji, že studenti při vyučování pracují s aplikacemi a programy, se kterými se pak potkají u zaměstnavatelů,“ říká Jiří Durďák, ředitel Obchodní akademie, Vyšší odborné školy a Jazykové školy v Uherském Hradišti, po které je „rozeseto“ na 270 počítačů.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace