Slavkov připravuje knihu o sobě

Slavkov připravuje knihu o sobě
Foto: ilustr.
Slavkov Zprávy 22 / 05 / 2012

Výročí první písemné zmínky si ve Slavkově připomněli už loni. Přesto má tato akce stále své dozvuky. Aktuálně se totiž připravuje vůbec první ucelená publikace o historii obce. Vzniknout má ještě letos.
Podařilo se nám shromáždit velké množství fotografií z dávné i nedávné minulosti naší obce. Uspořádali jsme sice výstavu, ale ne každý se mohl přijít potěšit a zavzpomínat. Připravovaná publikace bude obsahovat základní historická fakta, zajímavosti a fotografie. Na vzniku publikace se podílejí i významné osobnosti spojené s naší obcí, prozradil Libor Švardala, starosta Slavkova.
Ilustracemi do knihy přispěl i slavkovský rodák, akademický malíř Josef Škubna. Několika básněmi přispěl i další rodák Zdeněk Svoboda, aktuálně zlínský farář. Otec Zdeňka Svobody vedl ve Slavkově dokonce kroniku a byl za svou činnost oceněn.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace