Slovácko zuří. V kauze Melichárek přišlo o 800 tisíc

Slovácko zuří. V kauze Melichárek přišlo o 800 tisíc
Foto: sal
Uherské Hradiště Zprávy 11 / 02 / 2015

Chorvatský Zaprešič? Kdeže. Zbrojovka Brno. Gólman Dušan Melichárek odchytá jarní sezonu v dresu konkurenta prvoligového 1.FC Slovácko, odkud v týdnu za hodně zvláštních okolností odešel. I když přestoupil v rámci SYNOT ligy, klub z Uherského Hradiště neuvidí ani korunu. A tak není divu, že chrlí hromy blesky.
„Dušan, jeho agent Milan Martinovič a brněnský klub vymysleli způsob, jak obejít normy fotbalové asociace a vyhnout se zaplacení odstupného. Je to o to pikantnější, že náš klub vyhověl žádosti o rozvázání profesionální smlouvy až po apelu majitele Zdeňka Zemka. Za dvacet let, co dělám ve fotbale, jsem se s ničím podobným nesetkal,“ zlobí se Vladimír Krejčí, výkonný ředitel 1.FC Slovácko.
Jakmile se Melichárek vyvázal ze smlouvy, na nové angažmá se připravoval s třetiligovou zálohou. Začátkem minulého týdne oznámil přestup do chorvatského Interu Zaprešič. V kádru druholigového podzimního vicemistra se však ani neohřál a ihned zamířil do Zbrojovky Brno na hostování, což vyvolalo všemožné spekulace. „Za vysněný chorvatský klub neodehrál ani minutu, neabsolvoval jediný trénink, natož aby do Chorvatska vůbec jel. Jen stěží lze proto uvěřit teorii o náhlé nabídce hostovat v Brně, která přišla překvapivě po zaregistrování přestupu do Zaprešiče...,“ komentoval náhlou změnu dresu Krejčí. „Byl jsem rozhodnutý, že v Chorvatsku zůstanu,“ uvedl pro idnes.cz Melichárek s tím, že byl v Zaprešiči dohodnutý na dobrých podmínkách. A proč nakonec obrátil kormidlem o 180 stupňů? „Sportovní ředitel Brna mě oslovil už dřív, jenže jsem preferoval zahraničí. Ale pak se něco změnilo, z rodinného i osobního hlediska jsem rád, že Brno vydrželo a znovu mě kontaktovalo, když už jsem podepsal smlouvu v Chorvatsku,“ dodal Melichárek, který už s novým zaměstnavatelem odcestoval na soustředění do Turecka.
Kdyby ale neodešel do Zbrojovky přes Zaprešič, brněnský klub musí moravskému rivalovi vyplatit přestupovou částku. Když se kluby nedohodnou, její výši určí smírčí komise. Slovácko tak přišlo zhruba o 800 tisíc korun. „Brno se zachovalo jako nějaký pokoutný klub, nikoliv profesionální,“ nechápe Krejčí. Jenže pro zahraničí se jedenatřicetiletý gólman stal po ukončení smlouvy volným hráčem. „Jakmile se Dušan vyvázal ze smlouvy, stal se součástí plánu, jak mateřský klub, který jej tři roky živil, připravit o finanční náhradu, jež mu zcela legitimně náleží,“ uzavřel ředitel klubu.
Melichárek do klubu přišel ze švédského Malmö jako volný hráč, tedy zadarmo. Ve Slovácku se stal hned jedničkou, ale před rokem kvůli zranění v zimní přípravě vypadl ze sestavy. Jelikož jeho náhradník Heča chytil šanci za pačesy, „leštil“ pouze lavičku nebo chytal za třetiligovou rezervu.

autor: PETR ČECH
TOPlist