Smajlíkov otevřel, dospělý neplatí ani korunu

Smajlíkov otevřel, dospělý neplatí ani korunu
Foto: sal
Uherské Hradiště Zprávy 29 / 01 / 2014

Smajlíkov zvedl oponu. V dětské centrum, které nabízí kombinaci obchodů a hracího centra zaměřeného na pohyb a motorický rozvoj, se během pěti měsíců proměnila jedna z budov chátrajícího areálu na třídě Maršála Malinovského v Uherském Hradišti. Atrakce jsou určené pro děti od 3 do 10 let.
Hlavním hitem dětského ráje o rozloze 600 metrů čtverečních je třípatrová sestava chachaboxů, ale samozřejmě i další atrakce. „Systém rozvíjí hlavně motoriku a pohybové schopnosti. Když jej dítě proleze dvakrát tam a zpět, je to jako dvě hodiny tělocviku a ještě se pobaví,“ říká Martin Bukvic, jednatel investora, podle kterého se děti nejvíce vyřádí se vzduchovými děly na pěnové míčky, tobogánech, míčové fontáně nebo trojskluzavce. „Systém je určený pro děti od tří do deseti let, ale klidně jej můžou vyzkoušet i starší nebo dospělí. Nosnost na jednotlivce je 150 kilogramů,“ dodal Bukvic. Kapacita chachaboxů je sto osob.
Z původního záměru soukromý investor vyškrtl dráhu pro šlapací autíčka. „Kapacitní možnosti už by nezajistily bezpečnost závodníků, ale zase jsme přidali více hraček pro nejmenší děti,“ dodal Bukvic s tím, že všechny atrakce mají patřičný certifikát a podrobily se kontrole Inspektorátu bezpečnosti.
Součástí Smajlíkova jsou dva bary s kapacitou 60 míst k sezení, samozřejmostí je plazmová televize a bezplatné připojení k Wi-fi. Maminky pak mohou využít i hlídací službu, která zatím funguje v pondělí a středu od 14 do 17 hodin. „Zaměřili jsme se na úřední hodiny, aby si maminky mohly vyřídit, co potřebují, ale taky zajít ke kadeřníkovi nebo nakoupit. A dál uvidíme podle zájmu, třeba počet dní rozšíříme, nebo hlídání úplně zrušíme,“ podotkl Bukvic, který otvírá brány dětského ráje i pro mateřské školky.
Za zábavu ve Smajlíkově zaplatíte v týdnu 99 korun dopoledne a 149 odpoledne. O víkendech a svátcích se ceny zvyšují na 149, respektive 189 korun. „A platí pouze děti, nikoliv dospělý doprovod. Pravidelní návštěvníci dostanou věrnostní kartičku, každá desátá návštěva je pak zdarma a po páté dostane maminka jako bonus kafe,“ prozradil jednatel. „Stejně jako v aquaparku zavádíme placení prostřednictvím čipových hodinek, což zpříjemní a urychlí obsluhu u barů,“ dodal Bukvic, který nevyloučil, že prostřednictvím webových stránek (www.smajlikov.cz) rozjede i rezervační systém. Kapacita dětského centra totiž není nafukovací. „Uvidíme, jaký bude zájem. Zatím na internetu lidi uvidí aspoň aktuální obsazenost,“ poznamenal Bukvic.

autor: PETR ČECH
TOPlist