Smělý nápad: aquapark ve Veselí

Smělý nápad: aquapark ve Veselí
Veselí nad Moravou Zprávy 03 / 08 / 2010

Možná je to jen otázka času, kdy se bude jezdit do Veselí nad Moravou za nejlepším koupáním v regionu. Ve městě by mělo vzniknout Aqua & Sport Centrum. Projekt sice zatím existuje jen na papíře a termín zahájení stavby je ve hvězdách, už dnes je ale listování několikastránkovým projektem zážitek. Posuďte sami.
Pokud se projekt povede, lidé pod jednou střechou najdou kromě bazénu také tobogán, vířivku, saunu, zážitkový bazén a hřiště na squash, velkou posilovnu, spinning a malý penzion. Za odvážným projektem, jehož náklady se odhadují na 100 milionů korun, stojí veselský podnikatel Martin Těthal a Milan Schmeister z Blatnice pod Svatým Antonínkem.
Plánu však chybí to nejdůležitější - peníze. „Chtěli jsme projekt táhnout sami, nakloněn nám byl investor z Brna. Loni ale, nejspíš kvůli krizi, od záměru couvl. Nyní tedy stojíme před novou situací. Záměrem je založit akciovou společnost, ve které bychom měli drobný podíl,“ říká Martin Těthal.
Podnikatelé si spočítali, že návratnost stavby, pokud by stála předpokládaných 100 milionů korun, je přesně deset let. „To určitě není špatné. Ale každý investor se pochopitelně zeptá: Jak mi zaručíte, že za pět let to nebude jinak? Na tento problém nyní narážíme,“ podotkl Těthal.
Pokud se ve Veselí začne stavět, tak na náměstí 24. dubna, které má být podle nařízení hygieniků odhlučněno. Novostavba by problém vyřešila. „Vyhlášení nabídky na postavení živnostenských domů se tady neujalo. Druhou variantou je případná dohoda s podnikateli o stavbě aquacentra. Třetí variantou, pokud se s nimi nedohodneme, je postavení protihlukové stěny. Ta by měla odpovídající tvar a prostor by nijak nerušila. Ovšem tuto variantu zatím nijak nerozvíjíme,“ sdělil starosta Veselí Jaroslav Hanák.
„Do konce roku chceme uzavřít dohodu s novým investorem tak, aby se začalo pracovat už příští rok.“ Martin Těthal upřesnil, že projekt může uvést v život také evropská dotace nebo menší skupina mecenášů. „Zkoušíme i dotace přes Unii. Ale nyní k tomu mohu říct pouze to, že to nevypadá ani dobře ani špatně. Každopádně do Vánoc už chceme mít jasno.“
Veselí nad Moravou je pro podnikatele klíčovým místem. Předpokládají, že nový plavecký, sportovní a relaxační areál by oslovil 50 až 60 tisíc lidí z Veselska, Strážnicka, Bzenecka a větší části Hodonínska.
„Z Ostrožské Nové Vsi si lidé vyberou, jestli pojedou plavat do Uherského Hradiště. Ale z Blatnice, Louky, Malé Vrbky nebo Lipova to už budou mít blíže do Veselí. To je pro ně spádová oblast a pro nás naprosto strategické město,“ shodli se Těthal se Schmeisterem.
V jejich původních plánech přitom vybudování aquacentra nebylo.
„Uvažovali jsme nad fitcentrem se zázemím pro náročnější sportovce. Postupně jsme ale plány přepracovali. Nakonec vznikl koncept, který je na Hodonínsku ojedinělý,“ prozradil Milan Schmeister.
Podnikatelé šli v plánování do detailů. Inspirovali se také podobnými stavbami v Německu. U nás navštívili například aquacentrum ve Františkových Lázních a ve Valašském Meziříčí. „Zajímaly nás třeba dlažby, použité technologie a celkový dojem interiéru. „My například počítáme s novými technologiemi. Chceme tepelná čerpadla a na střechu sluneční kolektory.“
Ve virtuální procházce novým aquacentrem se můžete projít dvěma patry. V přízemí jsou sprchy, zážitkový bazén „osázený“ masážními lehátky a hlavní bazén. Návštěvníci si tady mohou vyzkoušet i hydromasáže. V prvním patře je hřiště na squash, plocha na aerobic, kola na spinning, fitcentrum a restaurace.

autor: JAROSLAV CHUDARA

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace