Směrovky neprošly, ani napočtvrté

Směrovky neprošly, ani napočtvrté
Foto: ilustrační foto
Babice Zprávy 18 / 08 / 2015

V Babicích odsunuli projekt informačních a směrových tabulí, které měly usnadnit turistům pohyb po obci. Už počtvrté jej totiž poslali do koše úředníci uherskohradišťské radnice i policie. Jestli se někdy v ulicích směrovky objeví, to je zatím ve hvězdách.
Na vybraných místech se přitom podle bývalého zastupitelstva měly objevit ještě do konce října loňského roku jakožto součást revitalizace návsi. Jenže plán nakonec neprošel, v květnu dostal už počtvrté od úřadů červenou... „Informační systém neposvětil odbor dopravy ani policie, vždy jej odmítly s tím, že nesplňuje předpisy. Firma, která  projekt připravovala, přitom tvrdí, že v jiných okresech žádné problémy nemá, tak nevím,“ krčí rameny Martina Horňáková, starostka Babic.
„Obec nám předložila projekt dopravního značení, zahrnující umístění směrovek podél silnice první třídy i u místních komunikací. Jenže byly navrženy v rozporu s platnými předpisy,“ vysvětlila zamítavé stanovisko Dana Zapletalová, vedoucí oddělení dopravního úřadu uherskohradišťské radnice, který tak jen potvrdil verdikt policie. Kamenem úrazu bylo hlavně značení podél silnice I/55. „Hustota dopravního značení je už tak poměrně vysoká, policie jej proto nedoporučila znovu zahušťovat. A nesouhlasila ani se značením u místních komunikací,“ dodala Zapletalová.
Jako ideální dopravní úřad i policie navrhly, aby projektant vypracoval návrh informačního systému, který naviguje návštěvníky a nemá tak tvrdé podmínky pro umístění. U místních komunikací by podle všeho dostal zelenou. „Žádný návrh nám ale zatím nepředložil,“ poznamenala Zapletalová. A nejspíš ani nepředloží. Obec totiž projekt pozastavila. „Teď tomu necháme chvíli čas a pak třeba zkusíme projekt oživit,“ potvrdila Horňáková.

TOPlist