Sněhuláci dopraví africké děti do školy

Sněhuláci dopraví africké děti do školy
Foto: archiv ZŚ Za Alejí
Uherské Hradiště Zprávy 21 / 02 / 2017

Invaze sněhuláků zasáhla Uherské Hradiště, dočasně zabrali školní hřiště na sídlišti Štěpnice. Dnes už po nich ale není ani památky, prohráli boj s počasím. Jejich návštěva však pomůže dětem z Afriky k přepravě do škol. Základní škola Za Alejí se totiž potřetí zapojila do charitativního projektu Sněhuláci pro Afriku.
„Za dva dny školáci na hřišti postavili šestadvacet sněhuláků, byl to skutečně ojedinělý úkaz,“ řekla s úsměvem učitelka Gabriela Řádková, vedoucí školního ekotýmu, který pomoc africkým dětem organizuje. Za každého sněhuláka poputuje na konto projektu 50 korun. „Ještě ale vybíráme dobrovolné příspěvky od rodičů, kteří mohou peníze posílat až do pátku. Aktuálně máme 2 700 korun, což už je rekordní částka,“ prozradila Řádková.
Sněhuláky to ale nekončí, škola totiž dnes rozjíždí sběr starých, nepoužívaných jízdních kol pro Afriku. „Děti ze školního ekotýmu roznesly po sídlišti na šedesát letáčků, o akci informujeme i na webových stránkách. Kola mohou lidé nosit každý den od půl osmé do osmi ráno až do 3. března,“ vybízí obyvatele Řádková. Škola už jednou projekt Kola pro Afriku podpořila, před čtyřmi lety vybrala 44 kol, která dětem v Gambii usnadnila cestu do školy.

TOPlist