Špitál povolal strážníky na bezohledné řidiče

Špitál povolal strážníky na bezohledné řidiče
Foto: sal
Uherské Hradiště Zprávy 28 / 12 / 2013

Pohár trpělivosti se naplnil. Uherskohradišťská nemocnice vyhlásila boj parkujícím řidičům, kteří v jejím areálu naprosto ignorují dopravní značení. Vedení špitálu ve vymýcení nešvaru pomůže městská policie, která je připravená rozdávat pokuty. A tak pacienti možná nezaplatí jen poplatek za ošetření.
„Bezohlednost některých řidičů je do nebe volající,“ zlobí se Petr Sládek, ředitel Uherskohradišťské nemocnice. „Auta parkují na trávě, ničí zeleň a často navíc brání sanitním vozům v průjezdu. A to už je opravdu na pováženou,“ dodal Sládek.
Nemocnice s divokým parkováním bojuje už delší dobu, pracovníci údržby denně upozorňovali neukázněné řidiče, ale odezva byla téměř nulová. A proto se vedení rozhodlo k razantnějšímu opatření. Když je problém, vytáčí linku 156...
„Situace v nemocnici je skutečně zoufalá, řidiči parkují, kde uznají za vhodné, bez ohledu na dopravní předpisy. A přitom jim na místě hrozí až dvoutisícová pokuta,“ zdůraznil Vlastimil Pauřík, velitel městských strážníků, kteří už ve špitále dvakrát zasahovali. „Vždycky se snažíme přestupek řešit domluvou, ale někdy to prostě nestačí. Když třeba vozidlo blokuje výjezd sanitek, není co řešit a musí přijít pokuta,“ uvedl Pauřík.
I když je areál nemocnice veřejně přístupný, městští strážníci nejsou oprávněni v něm zasahovat. „Jelikož jde pouze o účelovou komunikaci, ke kontrole parkujících řidičů potřebujeme svolení vlastníka, kterým je právě nemocnice. Když nás tedy požádá a bude volná hlídka, pomůžeme. Ale není v našich silách jezdit do špitálu každý den,“ podotkl Pauřík.
Uherskohradišťská nemocnice skutečně nevidí jiné řešení, než povolat městskou policii. „Věřili jsme, že řidiče různými upozorněními nasměrujeme k správnému parkování, ale bohužel, pro mnohé je nejdůležitější zaparkovat pár kroků od oddělení, kam mají namířeno. A samozřejmě neřeší, jestli něco zničí nebo poškodí,“ uzavřel ředitel nemocnice.

autor: PETR ČECH
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace