Splnila si sen. A věří v život po smrti

Splnila si sen. A věří v život po smrti
Foto: ceh  /  Jitka Jurásková (vlevo) a Petra Zajícová, milovnice silných strojů.
Hluk, Nedakonice Zprávy 13 / 06 / 2017

Mají rodiny a vychovávají děti jako většina žen. Ale přece jen se v něčem odlišují. Milují kožené kombinézy a silné stroje! Petra Zajícová z Nedakonic a Jitka Jurásková z Hluku si splnily sen, který měly už od puberty. Na silnici to přitom umí rozpálit stejně dobře jako chlapi!
„Ještě jako studentka jsem se svezla na motorce a měla jsem jasno. Hned v osmnácti jsem si udělala řidičák a pořídila si Jawu 350, která mně dělala společnici na cestách šest let. Jenže pak přišla rodina a děti,“ vzpomíná na motorkářské začátky Petra. „Motorky jsme prodaly a věnovaly se mateřským povinnostem, rodině. Ale stále jsme snily o pořádné mašině,“ dodává Jitka, která získávala ostruhy na Jawě Mustang.
Jakmile děti povyrostly, jejich touha zvítězila, „prskolety“ vyměnily za nadupané stroje. V garáži si dnes hýčkají Yamahu Fazer 8 a Suzuki GSXR 750. Co na to jejich životní partneři? „Reakce byly všelijaké, ale manžel ví, že když si něco vezmu do hlavy, tak nemá cenu mi to rozmlouvat,“ říká Petra. To její parťačka na to šla úplně jinak… „Udělala jsme si motorkáře z přítele. Dodělal si papíry, koupil motorku a jezdí se mnou,“ svěřila se s úsměvem.
Za řídítky silných strojů ale neblázní. „Jsme maminy od rodin,“ uvědomují si. „Strach nemáme, to by bylo nebezpečné, ale určitě obrovský respekt.“ Petra vychovává děti ve věku 10 a 12 let, Jitka má dvě dcera. U mladší třináctileté platí, že jablko nepadlo daleko od stromu. „Už jezdí na skútru a občas ji svezu na své mašině,“ potvrdila Jitka, která se pyšní i motorkářským tetováním. Na pravé paži má tvář Muerte, symbol posmrtného života, ve který věří. Její levou lopatku pak zdobí latinský nápis „Nejezdi rychleji, než létá tvůj anděl strážný“.
Nadšené motorkářky jsou organizátorkami premiérové Babské motojízdy, která startuje úderem sobotní 10. hodiny na Smraďavce. Její cíl je v hluckém campingu Babí hora.

TOPlist