Sportovní hale zvoní umíráček, obec po demolici postaví novou

Sportovní hale zvoní umíráček, obec po demolici postaví novou
Foto: Obec Nivnice  /  Sportovní stánek už má nejlepší roky za sebou, dnes už je pro obec více přítěží, než přínosem.
Nivnice Zprávy 03 / 06 / 2023

Sportovní halu v Nivnici čeká demolice! Sportovní stánek už má nejlepší roky za sebou, dnes už je pro obec více přítěží než přínosem. Její rekonstrukce je však podle odborníků vyloučená, nevyplatí se. U potoka Nivnička už proto spřádají plány na stavbu nové haly. Jenže bez dotace to nepůjde.

„Kvalitní zázemí pro sport je jednou z nejpřínosnějších investic pro děti a mládež. Když je přitáhneme ke sportu, nebudou se poflakovat po zákoutích obce a trávit hodiny u počítačových her. Kdysi jsme byli na naši sportovní halu pyšní, byla jednou z prvních v regionu, ale dnes už je všechno jinak,“ prohlásil Miroslav Vykydal, starosta Nivnice, podle kterého už hala nesplňuje nové požární parametry a stále větším problémem jsou rozvody elektřiny a související revize.

Obec si původně pohrávala s myšlenkou rekonstrukce a případné přístavby sálu, jenže její plány poslali k ledu odborníci z řad statiků. „Upozorňují na rizikové nosníky, které by čekala nákladná rentgenová kontrola a závěrem by stejně bylo doporučení na výměnu stropní konstrukce,“ vysvětlil starosta s tím, že aktuálně platnou variantou je demolice staré a výstavba nové sportovní haly. „Už jsme absolvovali prohlídku zbrusu nové haly ve Strání, která je pro nás určitou inspirací. Oslovili jsme čtyři projektanty, kteří mají zkušenosti se sportovními halami, a uvidíme, s jakými nápady přijdou. Věřím, že brzy ukážeme na vítěze,“ pokračoval Vykydal.

V Nivnici počítají, že ještě do jara příštího roku získají stavební povolení a požádají o dotaci, aby v roce 2025 zahájili demolici. „Vše je zatím v plenkách, určitě nás čeká další finančně náročná akce, ale s dotací to zvládneme. Jedním z argumentů je i maximální vytíženost haly, v zimním období praská ve všech, stejně jako tělocvična na dolní škole,“ poznamenal starosta, který skeptikům připomněl obavy nad využitím Relax centra a střelnice nad fotbalovými kabinami. „Dnes jsou prostory maximálně využívané a hlavně naši mladí střelci nám dělají opakovaně medailovou radost,“ těší Vykydala.

Jaké si nová sportovní hala vyžádá náklady, je zatím věštěním z křišťálové koule. Straňanská však i s vybavením přišla na 85 milionů korun.

Tagy článku

TOPlist