Stálá služebna nebude

Stálá služebna nebude
Foto: il.
Strání Zprávy 22 / 12 / 2011

Straňané si pochvalují návrat policejní služebny. Tedy až na ty, co už zjistili, že padesátka v obci platí i pro Strání a že se tady dokonce už i měří rychlost.
„Samozřejmě že mně přišel někdo i vynadat, proč sem tahám policajty“, že právě dostal pokutu za šedesátku, ale jinak to nejde. Řada vlastníků aut tu nejsou řidiči, ale piloti. Sám bydlím u silnice a musím potvrdit, že tak ukázněné řidiče jako nyní jsem dlouho neviděl. Jak mezi místními, tak přespolními se o kontrolách policie ví, a tak si lidé už dávají pozor,“ říká starosta Ondřej Benešík.
?Podle starosty se v obci snížila i úroveň rušení nočního klidu a vandalismu. Doposud v obci sídlí policisté v budově ve Květné, kde jsou k dispozici dva dny v týdnu.
?V nabídce policie však byla i varianta celotýdenních služeb. „Pokud se podaří zajistit nezbytné technické zázemí, mohli by policisté v obci být k dispozici denně až do 22 hodin a mít i posílené služební dopravní prostředky. Jeden den v týdnu by pak v obci působili policisté z dopravního inspektorátu,“ nabídl obcím mikroregionu Bedřích Koutný, ředitel krajského ředitelství policie.
V kompletním zajištění technického zázemí je však problém. Obec zajistila počítač, zaplatila by i internet...
„Jenže ne ten, co má policie. Celkem 25 tisíc korun měsíčně za internet o rychlosti 250 kb platit nehodláme. Chápeme, že tu musí být kvalitní zabezpečení, ale i tak nám to přijde jako nepoměr. Je mi i jasné, že řadoví policisté za to nemůžou, ale pokud tato cena nevadí panu ministrovi vnitra, tak nám ano,“ vysvětlil Benešík, co brání tomu, aby se policisté usadili v obci natrvalo.
Policisté z obvodního oddělení Uherský Brod zajíždějí do „straňanské služebny“ od září letošního roku. V úterý a ve čtvrtek jsou policisté k dispozici místním občanům od sedmi do devatenácti hodin.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace