Stará škola půjde k zemi

Stará škola půjde k zemi
Dolní Němčí Zprávy 05 / 03 / 2011

V Dolním Němčí vrcholí přípravy na největší investiční akci letošního roku. Po letitém plánování se obec pustí do přeměny okolí místního kostela. Kromě přesunutí části komunikace půjde k zemi i budova staré školy. Nové prostranství má v budoucnu sloužit veřejnosti jako místo vhodné k různým setkáním.
„Je to naše letošní priorita. Podařilo se nám získat z regionálního operačního programu devět milionů korun. Zbývá už jen podepsat smlouvu. Začít bychom chtěli po hodech, které jsou u nás začátkem května,“ informoval František Hajdůch, starosta Dolního Němčí. Kvůli demolici staré školy však čeká řadu místních spolků stěhování.
„Zimu tam ještě přežili, ale nyní se budou muset přesunout do našeho kulturáku. Jen holubáři mají jiné prostory, protože musejí skladovat hodně materiálu,“ vysvětlil Hajdůch. Ještě před rokem přitom obec plánovala, že spolky přesune do přestavěného kulturního domu. „Je to poslední objekt s rovnou střechou. Letos se proto pustíme jak do stavby střechy, tak do výměny oken a nové fasády. Při této rekonstrukci jsme chtěli na půdě udělat i klubovny, ale na tuto akci jsme už peníze nezískali,“ řekl starosta. Do stavby střechy se v Dolním Němčí chtějí pustit začátkem léta.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace