Starosta Čech podal demisi

Starosta Čech podal demisi
Foto: sal
Stupava Zprávy 01 / 11 / 2011

Stupava je bez starosty, Petr Čech podal demisi! Jeho nástupce vzejde z pátečního zastupitelstva, podle informací DOBRÉHO DNE „žezlo“ převezme dosavadní místostarostka Anna Muchová.
„Odstupuju, končím i jako zastupitel. Jelikož podnikám, povinnosti starosty jsem neplnil na sto procent, což se zastupitelům nelíbilo,“ přiznává Čech, který však na omezené časové možnosti upozorňoval už na loňském ustavujícím zastupitelstvu. „Při volbě jsem říkal, že starostou být nechci, ale nechal jsem se přemluvit s tím, že mi všichni pomůžou. Jenže realita byla trošku jiná. Opravdu nemám zapotřebí dál pokračovat, rád uvolním místo někomu jinému,“ svěřil se osmadvacetiletý Čech. Jeho verzi o příčinách rezignace vcelku potvrdila i současná místostarostka Anna Muchová. Demise jí ale každopádně zaskočila.
„Možná si myslel, že to s naší pomocí zvládne, ale zároveň moc nevěděl, do čeho jde. Podniká, staví dům, stará se o celou rodinu. Starostování je přitom časově náročné,“ reagovala Muchová, která podle ověřených zpráv má usednout do křesla starosty. Jak s případnou nabídkou naloží, zatím netuší. „Ještě je poměrně dost času, hodně mi napoví i názor rodiny. Starosta na Stupavě je neuvolněný, což je vždycky náročné skloubit s civilním zaměstnáním. Funkce se vykonává po večerech, na úkor blízkých,“ říká Muchová. „Starosta ve velkém podniká a upřednostňoval své aktivity před obecními. Zkrátka věnoval energii tam, kde vydělává peníze. Když jsme na něj začali tlačit, kritiku neunesl a podepsal demisi,“ přidává se v ostřejším duchu zastupitel Rudolf Škrabal, který na Stupavě dvanáct let „vládl“. O návrat do kanceláře starosty ale nestojí. „Taky podnikám, hodně cestuju. A nejde sedět na dvou židlích,“ vysvětlil Škrabal, který při volbě starosty zvedne ruku pro současnou místostarostku. „Je to nejlepší možné řešení,“ je přesvědčený. Sám je pak připravený pomoci jí z pozice místostarosty.
Volbu starosty si tak v obci pod Buchlovem zopakují přesně po roce. „Když jsem podal demisi, všechno ze mě spadlo, ulevilo se mi. Mám víc času na práci i rodinu. A pro obec to bude taky lepší, zastupitelé určitě zvolí prospěšnějšího starostu,“ věří Petr Čech.


autor: PETR ČECH
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace