Starosta si už hříšníky fotí

Starosta si už hříšníky fotí
Březolupy Zprávy 23 / 07 / 2009

Už je to poslední varování, tvrdí starosta Březolup. Jeho pohár trpělivosti s neukázněnými řidiči z řad spoluobčanů pomalu přetéká. Vůbec si totiž nelámou hlavu s parkováním v obci, klidně autem zatarasí i chodník. Starosta si už proto pořizuje fotodokumentaci, kterou v krajním případě postoupí k přestupkovému řízení.
„Nemám prostě na výběr. Když někomu domlouváte dva tři roky, že nemá na chodníku parkovat, a výsledek je nulový, tak co mám dělat? Stížností sousedů přitom přibývá,“ kroutí hlavou Petr Kukla, starosta Březolup. Specialitou několika jedinců však není jen parkování na chodníku, ale i na silnici, na kterých tak zúží průjezdnost pod zákonem povolených šest metrů (ve dvou pruzích). „Auto má dnes každá rodina. Kdyby všichni parkovali na chodnících a silnicích, to abychom se naučili létat,“ zlobí se Kukla.
A zastání má i u obyvatel, které už neustálé obcházení vozidel na chodníku nebaví. „Škoda, že nemáme obecní policii, to by se obecní pokladna nafukovala jedna báseň. A notoričtí hříšníci by možná konečně pochopili význam slova chodník. Ať tak zkusí zaparkovat třeba v Uherském Hradišti, hned si vykoledují flastr,“ chápe hlavu obce Michal Hubáček.
Starosta ještě pochopí, když někdo přijede pozdě večer domů a brzo ráno odjíždí, že nechce budit sousedy otevíráním garáže a nechá auto na ulici. Když ale někdo postaví vozidlo na chodník ve čtyři odpoledne, vyloženě si koleduje o malér. „S parkováním má problém pár jedinců, které jsem už několikrát marně upozorňoval. Posledním varováním byl článek v obecním zpravodaji,“ vzkazuje ignorantům Kukla, který už si prohřešky fotí na mobilní telefon. „Už prostě nemám jinou možnost než dopravní přestupky poslat na město. Co až kvůli nemožnosti projet s hasičským vozem někomu shoří barák, to bych si to pak schytal,“ nechce starosta riskovat škody na majetku. A Březolupští vědí, že nemluví do větru. U tří lidí, kteří pro změnu brali na lehkou váhu placení popelnic, už zazvonil exekutor...
„Okolní obce nám běžně postupují přestupky, které dále řešíme obvyklým postupem,“ potvrdila hrozbu pokuty Petra Zemčíková, tisková mluvčí uherskohradišťské radnice.
Hříšníci však stále ještě mají šanci sankci ujít, stačí jen dodržovat zákon. „A kdo k tomu třeba potřebuje využít obecní pozemek, pokusíme se mu vyjít vstříc, když to bude jen trochu možné a vhodné,“ nabízí pomoc Kukla.

autor: PETR ČECH
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace