Starosta zatím léky obyvatelům nevozí...

Starosta zatím léky obyvatelům nevozí...
Foto: Ilustrační foto
Březolupy Zprávy 10 / 07 / 2019

Už třetí měsíc jsou v Březolupech bez lékárny. I když se obec snaží o její znovuotevření, naráží na totální nezájem… Lidem mezitím nabízí netradiční „sousedskou“ výpomoc při zajištění a dovozu léků.
„Lékárna samozřejmě v obci chybí, ale bohužel se domnívám, že nejde o první ani poslední službu, která postupně zmizí,“ posteskl si Petr Kukla, starosta Březolup. Lékárna sídlila v obecních prostorech u kostela Nanebevzetí Panny Marie, její provozovatelka skončila z ekonomických důvodů. „Je to těžké, když třeba v nemocniční lékárně lidé koupili léky za stejnou cenu, kterou naše lékárnice zaplatila distributorovi léčiv… Malým lékárnám v dědinách zkrátka zvoní umíráček,“ je přesvědčený Kukla. Obec se snaží najít náhradu, ale marně. A přitom se nebrání ani jednání o výši nájmu. „Volal jsem opravdu všude možně, ale odpověď byla vždy stejná,“ dodal.
A tak zatím lidem nabízí „sousedskou“ výpomoc při zajištění léků. „Jde o pomocnou ruku méně mobilním starším lidem, kteří si sami zajdou třeba do obchodu, ale už je pro ně problém jet autobusem do sousedních Bílovic, kde je nejbližší lékárna. Ale zatím nabídku nikdo nevyužil, všichni si s tím nějak poradili,“ poznamenal Kukla.

TOPlist