Starostka končí, další volby snad nehrozí

Starostka končí, další volby snad nehrozí
Svárov Zprávy 29 / 05 / 2017

Starostka Věra Matějková rezignuje na post zastupitele! Ve vedení obce neusednou ani další zvolený zastupitel a sextet náhradníků Starostů a nezávislých. Obyvatelé Svárova však k volebním urnám znovu nepůjdou, hrozbu zažehnal Alois Jaromír Jurák, který podle všeho jako jediný z poraženého „týmu“ setrvá.
Počet zastupitelů se tak ve Svárově zastaví na čísle 5, což je zákonem povolené minimum. „I když jeho postoj nechápu, tak jsem ráda, že lidé aspoň nemusí znovu k volbám. Rezignace je pro mě jediným řešením, vždyť v roli opozice bych byla za blázna. Protistrana totiž jen okopírovala náš volební program a přidala námi rozpracované projekty. A na to prostě nemám žaludek,“ prohlásila Věra Matějková.
Kdo usedne na její místo, o tom je zatím možné jen spekulovat. Největším favoritem je jedenatřicetiletý Radek Ondra, lídr vítězné Nové strany Svárov, který už při volbách v roce 2014 pokukoval po postu místostarosty. Ale Starostové a nezávislí jej nakonec vyšachovali… „Ještě chceme obsazení postů probrat s druhou stranou, byť by ji zastupoval jen jeden zvolený zastupitel. Až pak vyložíme karty na stůl,“ prohlásil Ondra, který podle počtů hlasů skončil ve volbách na děleném třetím místě právě s Matějkovou. A tak není vyloučené, že získá jen post místostarosty. Starosta pak vzejde z dvojice Pavel Svízela, David Hubáček. „Jasno bude během týdne,“ dodal Ondra.

TOPlist