Starostou je Mareček, dva zastupitelé se vzdali mandátu

Starostou je Mareček, dva zastupitelé se vzdali mandátu
Foto: Facebook  /  Starostou Komni byl zvolen Zdeněk Mareček.
Komňa Zprávy 19 / 01 / 2022

Komňa má nového starostu, Janu Křižkovou vystřídal v čele obce Zdeněk Mareček, vítěz předčasných voleb, které vyvolal kontroverzní projekt „spalovny“ v Bílých Karpatech a s tím spojený pokles počtu zastupitelů pod zákonný limit. Exstarostka i další zvolený zastupitel za Občané pro Komňu se ještě před volbou vzdali mandátu.

„Jen složili slib zastupitele a funkci složili. Jejich krok mě trošku překvapil, určitě jsme s nimi počítali, je to škoda. Oslovíme náhradníky a uvidíme, jestli uvolněné pozice někdo zaujme. Máme zájem, aby bylo zastupitelstvo kompletní,“ reagoval Mareček, starosta Komni. Místostarostou byl zvolený Vít Mlčůch.

Mareček v předčasných volbách vyhrál, když posbíral 206 hlasů. Na starostu tak byl kandidátem číslo jedna. „Když jsem získal tak velkou podporu, nechtěl jsem lidi zklamat. Ale nebylo jednoduché opustit zaměstnání, které mám rád, zvlášť když jsou na podzim řádné komunální volby a všechno může dopadnout zase jinak. Samozřejmě jsem to řešil i s manželkou,“ říká sedmatřicetiletý otec dvou dětí, který doposud pracoval jako projektový manažer.

Jeho cílem na následujících zhruba devět měsíců je nastavit nové řízení úřadu, zajistit větší informovanost obyvatel a hlavně „sprovodit ze světa“ záměr na ekologické zpracování odpadu za přispění katalytické mineralizace v lokalitě Rasová.

Tagy článku

TOPlist