Starostové Botci. Jeden vládne Topolné, druhý Nové Vsi

Starostové Botci. Jeden vládne Topolné, druhý Nové Vsi
Foto: sal  /  Jdou na to - Ladislav Botek, nový starosta Topolné (vlevo) a Pavel Botek, který vyhrál hlasování o nového starostu v Ostrožské Nové Vsi.
Topolná Zprávy 11 / 11 / 2014

Jeden chtěl být zedníkem, druhý myslivcem. Ani jednomu se však dětské přání nevyplnilo. Postavili se totiž do čela jedné z obcí na Uherskohradišťsku. Ladislav Botek je novým starostou Topolné, jeho o pět let mladší bratr Pavel šéfuje Ostrožské Nové Vsi.
Jestliže Pavel Botek je protřelým komunálním politikem, neboť roli zastupitele a posléze místostarosty plní už 20 let, jeho bratr má za sebou jen čtyři roky v zastupitelstvu. „Jako starosta jsem ale zkušenější, zvolený jsem byl o dva dny dřív,“ dobírá si s úsměvem mladšího sourozence sedmačtyřicetiletý Ladislav Botek a hned přejde na vážnější notu. „Brácha má samozřejmě zkušeností na rozdávání, určitě je ještě využiju,“ mrká na bratra. „Rady vůbec nepotřebuje, má svůj rozum, je chytrý chlap. Občas se bavíme o obecních problémech, ale to je všechno. Laďa se dokáže správně rozhodnout sám,“ ví moc dobře Pavel Botek, kterého zvolení bratra starostou trošku překvapilo. „Ale jelikož dobře znám jeho charakter, můžu neskromně říct, že Topolané se brzy přesvědčí, že si vybrali dobře,“ plácá sourozence po ramenou novoveský starosta.
Rodáci z Ostrožské Nové Vsi „útok“ na starostovské pozice neplánovali. Jako malí si na starostu pochopitelně nehráli. „Chtěl jsem být myslivcem. Ale ke kamizole jsem si ani nepřičuchl, s nimrody nemám nic společného,“ usmívá se Pavel Botek. Jeho bratr toužil po povolání zedníka. „To se mi nesplnilo. Ale možná tak ještě skončím,“ zůstává pevně nohama na zemi starosta Topolné. A kdo poslouchá? „Pavel, je mladší,“ reaguje pohotově otec dvou holek. „Když jsme byli děti, brácha si zjednal pořádek silou argumentů a pěstí. Ale dnes jsme bratři jak se patří,“ zdůraznil mladší bratr.
Zatímco Pavel Botek zůstal v rodné vísce, Ladislav Botek se před jedenácti lety přestěhoval do Jarošova a v roce 2007 se přiženil do Topolné. Stačilo sedm let a stojí v čele obce. Do politiky se přitom nijak netlačil. „Když bývalá starostka Hana Marášková zjistila, že pracuji na krajském úřadě, nabídla mi post na kandidátce. I když jsem se bránil, že nejsem politik, ale úředník, marně. Nakonec jsem z pátého místa kandidátky prošel do zastupitelstva,“ vzpomíná na volby před čtyřmi lety. Letos už figuroval na kandidátce Starostů a nezávislých pro Topolnou jako lídr. „Život se mi obrátil na ruby. V kanceláři asi budu od rána do večera. Ale rodina mě podporuje, což mi dává sílu. Je mi ale jasné, že nahradit bývalou starostkou bude moc těžké, udělala pro obec strašně moc,“ dodal nový starosta Topolné.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace