Starostové v roli Ježíška

Starostové v roli Ježíška
Foto: il.
Slovácko Zprávy 24 / 12 / 2011

Vánoční anketa DOBRÉHO DNE

Kdybyste se proměnil v Ježíška a měl tu moc, co byste obyvatelům svého města nebo obce nadělil na Vánoce?


?Vladimír Hanák, Blatnice pod Sv. Antonínkem
Jsme obec zaslíbená vínu, takže bych mávnutím kouzelného proutku zajistil tu nejvýživnější půdu, která by dávala révě to nejlepší, co může dostat. Také bych okamžitě pořídil vodovod do všech blatnických domácností. Počkejte - možná by nebyla špatná ani sedačková lanovka na kopec svatého Antonína. Tady jde ale o velkou nadsázku a vtip. Snad mě nikdo nevezme za slovo, protože tohle obec skutečně nemá v plánu.
?

Petr Hanák, Hroznová Lhota
Obci bych nadělil osla do živého betléma, který u nás slavnostně představíme v neděli 25. prosince. Nemusel by to tedy být oslík, který se otřese a sypou se z něj peníze. Protože ty kazí charakter. Na živý betlém zvu všechny z Hroznové Lhoty i okolí, protože je to svým způsobem dárek, na který si mohou vzpomenout i dlouho po Vánocích.
?

Jan Šimčík, Hluk
Docela rád bych si zahrál na Ježíška, který všem občanům okamžitě zajistí dobrou práci. Také bych zařídil, aby zmizely chmurné představy, kterých je kolem Unie, eura a naší republiky až příliš. Protože když není klid a pokoj v duši, nastává „blbá nálada“.
?

Antonín Gazárek, Vnorovy
Nadělil bych vzájemné pochopení a klid. Protože to dokáže nadělit pouze Ježíšek.
?

Antonín Jelének, Ostrožská Lhota
Kdyby to šlo, nadělím lidem všechno, co si nikde nekoupí. Tedy zdraví, klid, mír, štěstí a ohleduplnost.
?

Anna Vašicová, Louka
V roli Ježíška bych občanům nadělila nové místní komunikace. Ty současné jsou na mnoha místech v dezolátním stavu. Školákům pak opravenou školu a novou tělocvičnu. Seniorům hezkou klubovnu, mladým práci a všem zdraví.
?

Květoslav Tichavský, Uh. Hradiště
Jestli se můžu skutečně zasnít a splnit si přání, co lidem nadělit, pak bych každému dal především zdraví, ale také lásku, přátelství, štěstí, práci a úspěch. Co se týká hmotných statků, dopřál bych občanům města novou sportovní halu, která by umožňovala činnost většiny sportů. Jako druhou věc bych naplnil vizi ohledně obchvatu města z Jarošova přes řeku Moravu.
?

Petr Kukla, Březolupy
Jako Ježíšek k nám nastěhuju podnikatele typu Babiše i se sídlem firmy, on pak obecní pokladnu napěchuje daněmi. Neobracet každou korunu, to bych si opravdu přál. Sportovci by měli nové kabiny i zázemí, v obci by vyrostla nová víceúčelová hala se sálem nebo kanalizace. A ještě jedno přání mám, ať Ježíšek lidem zajistí štěstí, zdraví a neutuchající energii do další činnosti ve složkách, bez nichž obec vlastně neexistuje.
?

Miroslav Křižka, Podolí
Že by třeba aquapark, ať nemusíme jezdit do Hradiště? (úsměv) Ale ne, tak třeba zbrusu nový moderní kulturní dům, který nám už léta chybí jako sůl... Anebo ať aspoň konečně získáme dotaci a můžeme zahájit rekonstrukci a přístavbu toho současného. To by nám snad úplně stačilo. Lidem jinak přeju zdraví, méně stresu, práci a střechu nad hlavou. Zdánlivě obyčejné věci už dnes totiž nejsou samozřejmostí.
?

Miloslav Maňásek, Babice
O dárku vůbec nemusím přemýšlet, to je jasné. Lidem bych okamžitě nadělil obchvat, dopravní situace v obci je šílená. Když se rekonstruoval průtah Huštěnovicemi, zažili jsme neskutečné dva měsíce klidu. A co dál? Přál bych si, aby se lidé více respektovali, žili ve větší pospolitosti. Zdá se mi totiž, že se uzavírají a sousedé je tolik nezajímají.
?

Aleš Richtr, Huštěnovice
V první řadě obchvat, protože jeho realizace je asi jen hudbou budoucnosti... A ještě lázně se zaměřením na dýchací potíže, kde by lidé měli vždy všechno gratis. Vzduch v obci totiž stále více zatěžují emise z dopravy. Přál bych si, aby lidé měli všechno, co potřebují, a na obecní úřad chodili co nejméně. To by byla pohoda.
?

Ondřej Benešík, Strání
I když jsem spíše na duchovno, tak pokud bych si měl zahrát na Ježíška, nadělil bych něco materiálního. Nejvíce by lidi potěšil dostatek pracovních míst v obci, aby nemuseli dojíždět za kopce. To by byli určitě spokojenější. Nové, bezpečné chodníky a silnice by se také hodily, protože na tyto věci není peněz nikdy nazbyt. No a o tom, že by se nám hodila nějaká multifunkční hala na sport či kulturní akce, nemá cenu ani mluvit.
?

Petr Viceník, Bojkovice
Bohužel následujících osm let budeme postupně řešit kanalizaci, což bude v mnoha případech omezující. Přál bych proto městu i lidem, aby se to mohlo udělat hned a mohli jsme si užívat klidu. Samozřejmě by si mnohý Bojkovjan přál nové reprezentativní náměstí. Také koupaliště by si zasloužilo investici, aby bylo hodno Bojkovic. Bohužel tohle všechno jsou zatím jen ta vánoční přání.
?

Patrik Kunčar, Uherský Brod
Když pomineme „klasiku“, tedy přání pohody a klidu, a mám vybrat konkrétní věc, tak bych Broďanům nadělil všude nové bezpečné cesty a chodníky, protože to je věc, na kterou nás obyvatelé často a sami upozorňují. Ke spokojenosti by také přispělo, kdyby mohl každý ve městě bez problémů zaparkovat.
?

Irena Bandriová, Prakšice
Nechtěla bych občanům nadělit nic hmotného, protože to je pomíjivé. Být Ježíškem, nadělila bych Prakšičanům větší otevřenost, komunikativnost a soudržnost. Přála bych jim, aby se nebáli přijít s dobrým nápadem a také aby v obci panovala mezi lidmi tolerance.
?

Jaromír Čáp, Pašovice
Když budou mít lidé zdraví a dobrou práci za dobré peníze, tak jim ani drobné nedostatky nebudou tolik vadit. To lidem přeju i bez představy, že jsem Ježíšek. Z věcí, na které jako obec zřejmě sami nedosáhneme, bych občanům nadělil kulturní zázemí nebo amfiteátr. Máme projekty, ale nemáme finance ani pozemky, abychom je realizovali.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace