Starostové vyrazí na exkurzi

Starostové vyrazí na exkurzi
Hostětín Zprávy 05 / 06 / 2009

Energie, zateplení a úspory. Tato slova se v poslední době skloňují ve všech pádech. Ovšem k opravdu důležitým informacím aby se člověk propracoval jako detektiv. I to je jeden z důvodů, proč ekologické centrum z Hostětína zorganizovalo exkurzi do vesničky Kněžice. Ta je totiž první energeticky soběstačnou vesnicí v zemi. Zda by podobný model nešel zavést i na Slovácku, pojede „omrknout“ několik starostů ze sdružení Bojkovsko. Poznávací výlet je však určený i pro širokou veřejnost, která se stále, stejně jako další starostové, může přihlašovat.
„Účastníci exkurze uvidí, jakým způsobem Kněžice řeší poptávku po energiích. Tato obec produkuje veškerou energii z obnovitelných zdrojů. A stojí tu také komplex pasivních rodinných domů,“ prozradila Hana Machů z ekologického institutu Veronica v Hostětíně. Na zajímavou prohlídku se vyjíždí už tento čtvrtek a pro zájemce jsou stále volná místa.
„Myslím, že je to velmi dobrá příležitost nejen pro zástupce obcí, ale i pro podnikatele, projektanty či řemeslníky,“ doplnila Machů. Ta také na telefonním čísle 572 630 670 prozradí další podrobnosti.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace