Stavbu klubovny brzdí požární nádrž

Stavbu klubovny brzdí požární nádrž
Topolná Zprávy 05 / 03 / 2010

Farníkům z Topolné se komplikuje dlouholetý sen o vlastní klubovně se sociálním zázemím. Až když postavili hrubou stavbu, narazili na problém pod podlahou - vodovodní šachtu, která je napojená na požární nádrž. A o vodu pod nohama nestojí, jenže proti zrušení požární nádrže jsou zcela logicky hasiči.
Farníci se aktuálně scházejí na obecním úřadě, vlastní klubovnu se sociálním zázemím nemají. I proto se zrodil plán na její výstavbu. Jenže záhy se dostal do slepé uličky... „Trnem v oku farníků je vodovodní šachta, která je napojena na požární nádrž v zahradě základní školy. Šachta i nádrž existují už více než půl století a slouží i jako záchytný bod pro dešťovou vodu. Farníci se prostě bojí, že jim voda jednou vyhrkne zpod podlahy,“ vysvětlila Hana Marášková, starostka Topolné. Situací se už zabývala i obecní rada, která posvětila přání římskokatolické farnosti. „Když už máme zrušit šachtu, tak i nádrž. V prvním kole jsme však s hasiči prohráli,“ komentovala neúspěch Marášková.
O zrušení požární nádrže totiž Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje nechce ani slyšet. Aspoň ne za současné situace. „Kategoricky se zrušení nádrže nebráníme, ale nejprve musíme mít na stole hodnotící zprávu z pera odborného znalce, který navrhne nové řešení. Znalce si ale samozřejmě musí zaplatit obec,“ reagoval Ivo Mitáček, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje. „Jen tak požární nádrž zrušit nemůžeme, má své opodstatnění. Ale je možné ji nahradit jinými technickými opatřeními, jež zajistí požární bezpečnost,“ zdůraznil mluvčí hasičů. Jednou z možností je podle něj třeba napojení na veřejnou hydrantovou síť. „U školy máme hydrant, ale je otázkou, jestli vyhovuje potřebám hasičů,“ říká Marášková. „Požární nádrž v Topolné má určitý objem, kapacitu, které musí odpovídat i napojení na hydrant. To však musí posoudit znalec. Až na základě jeho verdiktu můžeme iniciovat legislativní změnu,“ vzkázal Mitáček do obce v Dolnomoravském úvalu.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace