Stezka spojí Sady s Vésky

Stezka spojí Sady s Vésky
Foto: ilustr.
Uherské Hradiště Zprávy 21 / 05 / 2012

Šílení řidiči je už neohrozí, jejich jízda na kole do centra Uherského Hradiště se už brzy promění v bezpečnou. Obyvatelé Vések se totiž dočkají vytoužené cyklostezky, která je spojí se sousedními Sady. Skoro kilometr dlouhá stezka přijde odhadem na 7 milionů korun, pěti miliony městskému rozpočtu odlehčí dotace z ministerstva financí.
„Po cyklostezce do Derfle voláme už léta, stávající silnice je totiž hodně úzká a když se kolem vás míjí v obou směrech auta, tak máte co dělat, abyste neskončili jak farář v Slunce, seno a pár facek… Člověk aby před usednutím na kolo málem uzavíral životní pojistku,“ vystihuje vtipně situaci Alžběta Kočendová, která jezdí na kole do města skoro denně. „Silnice je hodně frekventovaná, navíc řidiči nedodržují padesátku a ohrožují cyklisty i chodce. Cyklostezka je proto účinným prostředkem ke zvýšení jejich bezpečnosti,“ přikyvuje Stanislav Blaha, místostarosta Uh. Hradiště.
Město výstavbu cyklostezky rovněž nebralo na lehkou váhu, ale ani po vykoupení potřebných pozemků ještě nemělo vyhráno. Zelenou projektu rozsvítila až státní dotace. „Odhadovaná cena, včetně osvětlení, je sedm milionů korun, výběrové řízení ji určitě o něco sníží. Dotace je ale fixní,“ poznamenal Blaha. Cyklostezka povede ve směru od Vések do Sadů v mírném svahu po pravé straně od silnice.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace