Stezka z Hluku do Kunovic?

Stezka z Hluku do Kunovic?
Foto: il
Hluk, Kunovice Zprávy 06 / 09 / 2011

Na kole z Hluku do Kunovic a pak až do Hradiště? Není to vyloučeno, v územních plánech obou měst se prostor pro vybudování stezky vyčlení. Avšak kdy by mělo ke spojení dojít, na to současní zastupitelé už neodpoví. Plány totiž přenechají svým nástupcům. „Se zařazením do územního plánu počítáme, s tím problém není. S realizací nepočítáme kvůli omezeným financím,“ shodli se hlucký místostarosta David Hájek s Ivanou Majíčkovou, starostkou Kunovic.
I když stezka zůstane ještě dlouho na papíře, v Hluku už mají představu, kudy by jednou měla vést. „Cyklista by se mohl vydat směrem na Nový dvůr, nakonec by sjel k parkovišti mezi Ostrožskou Novou Vsí a Kunovicemi, kde se už nyní dá napojit na stezku vedoucí k leteckým závodům v Kunovicích,“ upřesnil David Hájek. „Vše je ale otázkou peněz. Snad se stavby dožiju,“ dodal s úsměvem.
Hluk zařadí budoucí trasu do územního plánu ještě letos. „Konečná podoba ještě není schválena, do konce roku ji ale chceme uzavřít,“ doplnil místostarosta.
Kunovice spíš než na spojku s Hlukem pomýšlí na vybudování cyklostezky do Luhačovic. „To je priorita pro naše volební období,“ potvrdila starostka Majíčková. „Náš územní plán se teprve tvoří, chceme jej mít hotový v příštím roce. Místo pro cyklostezku do Hluku v něm ale také necháme.“

TOPlist