Stezka z Veselí má punc EuroVelo 4

Stezka z Veselí má punc EuroVelo 4
Foto: ara
Veselí nad Moravou Zprávy 31 / 05 / 2013

Stezka z Veselí nad Moravou do Strážnice se dostala do sítě evropských cyklostezek EuroVelo. V „pavučině“ čtrnácti dálkových tras napříč kontinentem, kterou tvoří Evropská cyklistická federace, je zařazena do části EuroVelo 4.
Cyklisté jedoucí po této trase směrem na východ se mohou průběžným napojováním na další regionální stezky dostat až do Polska a na Ukrajinu. Pokud se naopak vydají na západ, přes Německo a Belgii dojedou až na pobřeží Atlantiku, konkrétně do francouzské Bretaně a města Roscoff. Právě tady čtyři tisíce dlouhá EuroVelo 4, která patří ke klíčovým evropským trasám, startuje.
Celkem 45 ze 70 tisíc plánovaných kilometrů po celé Evropě je už v provozu. „Trasy spojují všechny evropské země, jejich podstatnou část přitom tvoří už stávající státní regionální a místní cyklotrasy,“ upřesňuje Jaroslav Keprt, cyklokoordinátor Jihomoravského kraje.
„Jde o skvělý projekt. I když fyzicky nemám na to, abych se mohl dostat až k Atlantiku, už fakt, že je naše stezka součástí tak významné trasy, je příjemný,“ řekl cykloturista Marek Černý ze Strážnice.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace