Stíhačka už nezraní

Stíhačka už nezraní
Horní Němčí Zprávy 02 / 10 / 2009

Mig 19, který upoutá v Horním Němčí pozornost nejednoho návštěvníka, se v těchto dnech podrobí úpravám. Zájem o toto letadlo, která jsou jen tři v republice, mají především místní děti a mládež. A ač je na stíhačku, kvůli riziku zranění, vstup zakázán, kokpit či křídla jsou stále v zajetí omladiny.
„I když se na stíhačku skutečně nesmí, znáte děti! Raději na ni umisťujeme bezpečnostní prvky. Odstraňujeme nebezpečné ostré hrany a podobně,“ informoval starosta Horního Němčí Miroslav Bahula. Kromě toho bude na stíhačce nový nástřik.
„Jádro kokpitu je už vymontované a momentálně na něm pracují v Letu v Kunovicích,“ prozradil starosta aktuality. Co se týče právě kokpitu, ten už by neměl být volně přístupný, jak byla místní omladina zvyklá. Stíhačka Mig 19 zdobí park v Horním Němčí už od roku 1972. Převoz do Horního Němčí zařídil nadšenec do vojenské techniky Josef Srnec.
„Dokonce víme, že pilotovi tohoto stroje, plukovníku Zdeňku Procházkovi, by mělo být 78 let a žije v Pardubicích,“ zakončil zajímavostí starosta.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace