Štíty pro Hradiště jedou!

Štíty pro Hradiště jedou!
Foto: fb
Uherské Hradiště Zprávy 14 / 04 / 2020

Iniciativa Štíty pro Hradiště získává další a další podporovatele. Čerstvým přírůstkem rodiny, která bojuje s nedostatkem ochranných pomůcek pro zdravotníky a zaměstnance Charity i sociálních služeb, je Informační centrum pro mládež v Uherském Hradišti.
„I když jsme se slzou v oku uzamkli dveře, v karanténě nezahálíme. Jelikož vlastníme 3D tiskárnu, poslali jsme ji do boje proti koronaviru, pomáhá s tiskem ochranných štítů ve Zlíně. Ale ani my nesedíme se založenýma rukama, přidali jsme se ke skupince dobrovolníků z iniciativy Štíty pro Hradiště,“ potvrdila Lenka Kodrlová, vedoucí Informačního centra pro mládež v Uherském Hradišti.
Za facebookovou iniciativou stojí Zdeněk Korvas, který se už léta zabývá 3D tiskem. Jeho „parta“ tiskne štíty, které chrání obličej proti kapénkovým infekcím, pro nemocnice, zdravotníky, Charitu a sociální služby na Uherskohradišťsku. „Dokázal svolat skupinu dobrovolných 3D tiskařů, ale také lidí, kteří řežou na laseru hledí štítů nebo mají na starosti organizaci a logistiku. Všichni spolu fungují jako skvělý tým, většinou se přitom nikdy nesetkali ani se neznají,“ uvedla Kodrlová. Všichni „bojují za stejnou věc“ bez nároku na jakoukoliv odměnu.
Jelikož ochranných pomůcek je stále nedostatek, je o štíty obrovský zájem. Hlavně mezi zdravotníky, kterým se už podařilo rozdat na 1 500 kusů. To by však nešlo bez sponzorů, kteří posílají peníze na transparentní účet 233930487/0600, speciálně založený na zakoupení „potravy“ pro 3D tiskárny.
Ruce k dílu přiložili i prvoligoví fotbalisté 1.FC Slovácko, kteří zakoupili 150 ochranných štítů pro Sociální služby Uherské Hradiště a Domovy pro osoby se zdravotním postižením ve Starém Městě a Medlovicích.

TOPlist