Stížnosti a nepořádek uzavřely stadion, sokoli se obávali tučné pokuty

Stížnosti a nepořádek uzavřely stadion, sokoli se obávali tučné pokuty
Foto: Kateřina MAHĎÁKOVÁ  /  Sokolský stadion se uzavřel, na vině byly stížnosti a nepořádek.
Uherský Brod Zprávy 31 / 03 / 2021

Bouři nevole vyvolalo uzavření sokolského stadionu, rodiče školních dětí nešetří ostrou kritikou. Jenže TJ Sokol Uherský Brod jen reagovala na množící se stížnosti, ale i hrozbu tučné pokuty za nedodržování vládních nařízení. Lidé navíc po sobě na stadionu zanechávali množství nepořádku, včetně lahví od alkoholu…

„Kdo to zase vymyslel, nechápu. Už nám zavřeli dětské hřiště a teď i sokolský stadion, kde malý jezdil na kole nebo si házel na koš. Copak nestačí, že děti nechodí do školy, nesportují a jen sedí doma?“ kroutí hlavou jedna z maminek.

Majitelem stadionu je TJ Sokol Uherský Brod, která vlastně neměla jinou možnost. „Kdybychom areál neuzamkli, vystavujeme si riziku pokuty za nedodržování vládních nařízení. Už jsme byli varováni, musíme hájit zájmy Sokola. Pokuta by možná byla likvidační,“ vysvětlila opatření Sabina Běhůnková, starostka uherskobrodského Sokola, která čelila narůstajícímu počtu stížností na dění v areálu.

Jeho návštěvníci většinou ani nedodržovali vládní nařízení v souvislosti s epidemiologickou situací. „Aktuálně je povolené scházení maximálně dvou lidí, ale tady jich bylo i deset, bez rozestupů, bez roušek. Jelikož jde o soukromý prostor, jsme povinni dodržování pravidel zajistit, ale to prostě není v našich silách,“ pokračovala Běhůnková. Ze židle ji zvedal také nepořádek. Mimochodem, provozovatel sousední zavřené restaurace podle starostky Sokola v okolí posbíral šest pytlů odpadků. „Situace byla neúnosná, už jsem byla zoufalá. Uzavření mě mrzí hlavně kvůli maminkám s dětmi, co si opravdu přišly hrát. Jenže stadion brali jako útočiště i teenageři, kteří po sobě nechávali velký nepořádek, včetně rozbitých lahví od alkoholu. Hrozilo vážné zranění malých dětí,“ upozornila starostka, podle které někteří přelézali i plot a ničili tenisové kurty…

A tak není divu, že se obrátila s žádostí o pomoc na město. „Ihned jsem zaúkoloval městskou policii, která každý den po osmé večerní hodině areál kontrolovala, ale na nikoho nenarazila. Je to soukromý areál, jeho uzavření nezvrátíme. Hlavně kvůli maminkám s dětmi doufám, že se situace brzy vrátí do normálu,“ reagoval Ferdinand Kubáník, starosta Uherského Brodu.

Sokolský stadion zůstává zavřený do odvolání, pro sportování je však veřejnosti stále otevřený městský stadion Na Lapači.

Tagy článku

TOPlist