Strání chce udržet turisty více dnů

Strání chce udržet turisty více dnů
Foto: fab  /  Strání láka turisty - Obec pod Javořinou se může pochlubit řadou lákadel. Chybí však ubytovací kapacity.
Strání Zprávy 21 / 01 / 2011

Strání má problém. Turisté tam kvůli Javořině, sklárnám či fašanku přijedou, ale na více dnů se nezdrží. Vysvětlení je jednoduché - nedostatek ubytovacích kapacit. I proto se chce radnice pustit do proměny obecních prostor v ubytovací zařízení.
„Je to obrovská škoda, protože na tom obec tratí přímé i nepřímé finance, které by tady turisté nechali. Kvůli nedostatečné kapacitě se tady nemohou pořádat ani žádná školení a podobně,“ řekl starosta Strání Ondřej Benešík. V plánu je také využítí půdních prostor místního zámečku, kde už sídlí i restaurace.
„Vzniknout by mělo šest apartmánů. Do prací se pustíme ve vlastní režii s přispěním místních řemeslníků. Za těchto podmínek by to nemělo být ani finančně náročné. Ale bez odpovídajícího ubytování zkrátka cestovní ruch nepokvete,“ ví Benešík. Zbývá ještě vyřešit, zda bude obec službu provozovat sama, nebo ji dá do pronájmu. „Současnou restauraci provozuje brodský pivovar. Přibrat si k ní i ubytování se proto nabízí. Ovšem je to na diskuzi. Nic rozhodnuto není,“ doplnil starosta.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace