Strání otevřelo hospodu. Za pípu musel i starosta

Strání otevřelo hospodu. Za pípu musel i starosta
Foto: fab  /  Natoč nám, starosto! - Obecní restaurace ve Strání je už v provozu. Na snímku točí pivo starosta Ondřej Benešík.
Strání Zprávy 18 / 06 / 2011

Miliony už investovalo Strání do obnovy ještě nedávno chátrajícího zámečku, kdysi správního sídla Lichtenštejnů. Obec v něm první červnové pondělí zahájila provoz vlastní restaurace. Před dokončením ještě zůstává penzion se šesti pokoji. Pokud by se „hotelnictví“ v obci rozjelo, v záloze je i projekt na další dostavbu zámečku. Uvažuje se totiž také o přestěhování obecního úřadu do lukrativních zámeckých prostor.
„Zvolili jsme raději opatrnější rozjezd. Během několika týdnů chceme ještě vychytat všechny mouchy. Nezdá se to, ale provozování restaurace nám zvýšilo počet obecních zaměstnanců o třetinu,“ říká starosta Ondřej Benešík, který se v rámci zahajovacích akcí postavil i za pípu.
?V prostorách, kde byly před sto lety ustájeny koně a před pár desítkami let chov kuřat, tak dnes vznikla romantická restaurace s velkou kapacitou. „Na kapacitu sálů hodně spoléháme. Byla tu i svatba o 140 lidech. Straňané jsou známí tím, že slaví často a hodně. Navíc jsme sem přestěhovali i obřadní místnost. Vždyť která nevěsta by nechtěla mít svatbu na zámku?“ ptá se Benešík.
Součástí objektu bude kromě obecní restaurace a penzionu i výstavní sál. Přímo v restauraci se počítá s drobnou expozicí skláren a obecních dějin. „Jednalo by se především o fotografie,“ doplnil starosta. Podle něj se také nabízí možnost přestěhovat do zámečku obecní úřad. „Byly by to reprezentativní prostory. Ovšem nejdřív si počkáme, jak se rozjede ubytování. Nechtěli bychom radnicí zbytečně blokovat prostory, které by si i tak našly využití,“ zakončil Benešík.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace