Strání překvapilo firmy, chce zastávky ze skla, dřeva a kovu

Strání překvapilo firmy, chce zastávky ze skla, dřeva a kovu
Foto: red
Strání Zprávy 03 / 06 / 2013

Obec Strání zahájila poptávkové řízení na veřejnou zakázku, ze které mají některé firmy obavy. Obec si už dlouho před jejím vyhlášením nezávazně sondovala situaci mezi firmami, které by jí byly schopny vyrobit autobusové zastávky podle přesného zadání, a výsledek je překvapivý.
„Některé oslovené firmy rovnou řekly, že máme specifické požadavky, které nejsou schopny splnit,“ vysvětluje starosta Ondřej Benešík. „O to víc nás těší, že dvě místní firmy by o zakázku měly zájem.“ Strání chce mít všechny čtyři autobusové zastávky, které jsou v obci, v kombinaci dřeva, skla a kovu. Zastávky by tak měly být v harmonii s obecním mobiliářem a celkově zapadat do atmosféry a prostředí přihraniční obce.
„Nepůjde tedy o žádné katalogové výrobky firmy, která vyrábí deset druhů zastávek a jednu z nich nám nabídne. Jde nám skutečně o to zasadit nové zastávky do našeho prostředí. Zvláštní podmínkou je, aby bylo dovnitř všech zastávek dobře vidět,“ říká starosta Benešík. „Jde přece jen o malou čekárnu a na rovinu říkám, že nechceme vytvořit místa pro různé živly.“ I když je řízení teprve na začátku, vítězové zakázky by měli mít hotovo už během letošního léta. „V rámci možností navíc chceme kolem všech zastávek upravit okolí,“ dodal Ondřej Benešík.
O ceně se však ještě bavit nechtěl. Ta se podle starosty určí sama, vzejít by měla z výsledků právě probíhajícího poptávkového řízení.
O žádnou závratnou částku by však jít nemělo. „Odhaduji, že jedna zastávka by vzhledem k náročnosti práce mohla vyjít na desítky tisíc. Jde ale pouze o hrubý odhad,“ zdůraznil starosta.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace