Strážníci hledají posily, skončí na chodníku

Strážníci hledají posily, skončí na chodníku
Foto: sal
Uherské Hradiště Zprávy 04 / 05 / 2016

Městská policie v Uherském Hradišti má povolení navýšit počet strážníků na 29. O tři muže se sbor „nafoukne“ nejpozději v květnu, radnice už brzy vypíše výběrové řízení. I když se očekává velký zájem, není jisté, že posily získá…
„Podmínky přijetí jsou podobné jako u státní policie, největším problémem tak tradičně bývá fyzická a psychická zdatnost. Kolikrát se stane, že uchazeč splní fyzické testy, ale neprojde u psychologa,“ říká z letité zkušenosti Vlastimil Pauřík, velitel uherskohradišťské městské policie. Jednou z podmínek je také maturita. Kdo ji nemá, je už bez šance. „Strážník pak musí složit zkoušku odborné způsobilosti před komisí ministerstva vnitra,“ dodal velitel.
I přesto věří, že nové tváře obléknou stejnokroj městské policie nejpozději v květnu. „Jejich revírem bude chodník, postarají se o ještě větší bezpečnost v ulicích,“ prozradil Pauřík. „Navýšení počtu strážníků nepřichází jako blesk z čistého nebe, jde o dlouhodobý záměr, který vyplynul i z veřejného fóra. Chceme, aby byli vidět více v ulicích. Když totiž aktuálně někdo onemocní, nastává problém s obsazováním služeb,“ reagoval Stanislav Blaha, starosta Uherského Hradiště.
Devětadvacet strážníků je podle všeho strop. „Už před lety jsme deklarovali, že počtu obyvatel Uherského Hradiště odpovídá zhruba 28 až 30 strážníků. Příchodem tří nováčků tak naplníme stavy,“ potvrdil.

TOPlist