Strážníci půjdou zřejmě do školky

Strážníci půjdou zřejmě do školky
Veselí nad Moravou Zprávy 09 / 04 / 2009

Přesun městské policie by mohl pomoci vytvoření dopravního hřiště, měla by jej pod dohledem

Výstavba dvou hypermarketů v centru Veselí, které nedávno dalo zelenou veselské zastupitelstvo, bude znamenat změnu i pro strážníky. Budova, ve které sídlí, bude totiž určena k demolici. Novým stanovištěm městských policistů se stane zřejmě objekt bývalé mateřské školy, kde by se po několika desítkách let mohlo obnovit i dopravní hřiště.
„Není to zatím úplně jednoznačné, ale s největší pravděpodobností se strážníci přesunou do objektu na ulici Železničářská, ve kterém dříve sídlila mateřská škola a později lékárna s chráněnou dílnou. Výhodou objektu je, že je v majetku města a navíc je udržovaný. Náklady by tak byly minimální,“ uvedl místostarosta Veselí Vilém Reichsfeld.
S lokací by velitelka strážníků Jana Valášková byla spokojena. „Je to budova, která je pro naše účely téměř ideální. Je jednopodlažní s dostatkem prostoru, a navíc je v její blízkosti místo pro vznik dětského dopravního hřiště, které nám ve Veselí dlouhodobě chybí,“ uvedla velitelka.
Simulacím dopravních situací, které mohou ve městě nastat, přitom věnují strážníci velkou pozornost a každoročně proto zvou do města experty z Brna, kteří s sebou přivážejí mobilní hřiště. Ideální řešení to ovšem není. „Pokud by se podařilo obnovit dopravní hřiště, sloužilo by určitě nejen Veselanům, ale všem dětem z Veselska,“ vysvětlila Valášková.
V prostoru, kde mají vyrůst obchodní řetězce Kaufland a Okay elektrospotřebiče, sídlí aktuálně ještě prodejna koberců, která má nyní tři čtvrtě roku na to, aby si našla jinou provozovnu, a učí se zde i učni ze Střední odborné školy a středního odborného učiliště ve Veselí nad Moravou, kteří by svou praktickou část měli přesunout do areálu železáren. Stěhování strážníků započne zřejmě na konci letošního roku. Definitivně by mělo být dokončeno na jaře 2010.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace