Strážníků je stále málo. Hoří na psychice

Strážníků je stále málo. Hoří na psychice
Foto: ilustr., sal  /  Jestli vás láká práce policisty, musíte být psychicky velmi odolní. To je pro řadu uchazečů problém.
Uherské Hradiště Zprávy 28 / 09 / 2017

Strážníci jsou stále nedostatkovým zbožím. I když radnice výrazně vylepšila finanční podmínky, včetně benefitů, městská policie marně hledá čtyři nové posily. Zájemci se sice hlásí, ale sítem náročných fyzických, ale hlavně psychologických testů projde jen jeden z deseti…
„Největším problémem je psychická odolnost, která vyřadí ze hry většinu uchazečů. Fyzické testy totiž splní zhruba polovina. Za poslední dva roky uspěli jen čtyři, které jsme přijali. Ale stále máme podstav,“ informoval Vlastimil Pauřík, velitel uherskohradišťské městské policie, která má zatím 28 zaměstnanců.
Aktuálně hledá čtyři nové strážníky. „Uchazečům nabízíme slušné platové podmínky, perspektivní zaměstnání a samozřejmostí jsou i různé benefity,“ láká do policejního stejnokroje Pauřík.
Město proto vypsalo další kolo výběrového řízení. „Veřejnost možná ještě není tolik informována o lepších finančních podmínkách, ale i tak věřím, že se schopní lidé časem najdou,“ nepropadá panice velitel. „Když už někoho přijmeme, musíme si být jistí, že je psychicky odolný, aby náročnou práci zvládl a v ulicích města byl zodpovědný a profesionální. Zkrátka nemůžeme vzít každého, kdo má ruce a nohy,“ zdůraznil Pauřík.
Státní policie obdobné vrásky na čele nemá, což je pozitivní dopad probíhající náborové kampaně. „I když se stavy policistů navyšují řádově o jednotky, je to pozitivní posun. Zároveň totiž neevidujeme žádné zásadní odchody. Výhledově ale nemůžeme vyloučit zvýšený odchod zejména déle sloužících policistů,“ reagovala Milena Šabatová, mluvčí uherskohradišťské policie.

TOPlist