Střecha školky čeká na opravu

Střecha školky čeká na opravu
Foto: ilustr. web
Boršice Zprávy 01 / 07 / 2016

Střecha Mateřské školy v Boršicích je v havarijním stavu. I když zatím bezprostředně nehrozí zatékání do tříd, při odkládání stavebních prací není krizový scénář vyloučený. Obec se proto do rekonstrukce střechy za 750 tisíc korun pustí i bez jakékoliv dotace.
„Střešní hydroizolace i tepelná izolace z polyuretanu jsou natolik porušeny, že skutečně hrozí protečení dešťové vody až do prostor tříd a zázemí školky. Už nemůžeme čekat, kdyby se voda skutečně dostala dovnitř, napáchá velké škody,“ zdůraznil Roman Jílek, starosta obce zpod Buchlova.
Střecha školky přidělává Boršickým vrásky už léta, materiál použitý při jejím položení v roce 1996 už je totiž na hranici životnosti. Obec ostatně před dvěma lety už část střešního pláště opravila, teď přichází na řadu zbylé zhruba dvě třetiny. „Loni byl poměrně suchý rok, tak jsme práce odložili. Ale teď hodně prší, což se na střeše začíná projevovat, je napitá jak houba,“ poznamenal Jílek. Obec se do díla pustí, jakmile to dovolí počasí, nejpozději ale na přelomu června a července. „Dotace? Když se objeví výzva z ministerstva školství, zkusíme štěstí, ale spíš to vypadá, že oprava zafinancujeme z vlastních prostředků,“ nedělá si iluze starosta. Stavební práce provoz školky s kapacitou 105 dětí neohrozí, dělníci se na střechu dostanou přes dvůr. Obec pak ještě na podzim plánuje zateplení fasády.

TOPlist