Středověk u hotelového domu. Odpadky letí přímo z oken

Středověk u hotelového domu. Odpadky letí přímo z oken
Foto: fab  /  Obyvatelé si s odpadky nedělají starosti, vyhazují je přímo z oken.
Uherský Brod Zprávy 01 / 04 / 2011

Opakuje se to už několik let. Sníh roztaje a lidé, kteří procházejí kolem brodského hotelového domu, se nestačí divit. Odpadky se válí všude v okolí. Za tohle však nemůže vítr či nepořádné děti. Přímo pod okny domu leží elektrospotřebiče, kusy nábytku či celé tašky s odpadem. Vypadá to, že s nakládáním s odpady zůstali někteří obyvatelé domu ve středověku. Není divu, že se hotelový dům nemůže zbavit své nelichotivé přezdívky „Dům hrůzy“.
„Já už se tomu ani nedivím. Je to tu tak každý rok. Loni se o tom taky psalo, tak to pak přijelo město uklidit, ale to podle mě není řešení. Já kdybych něco vyhodila ve městě z okna, tak dostanu takovou pokutu, že se mi protočí panenky,“ říká jedna z obyvatelek, která kolem hotelového domu chodí denně do chatové kolonie. Obrázky zpustošeného okolí se už dostaly i na stůl starosty Patrika Kunčara.
„Není to stav hodný civilizovaných lidí. Mám pocit, že řešit by se to dalo snad jedině uzamčením oken, protože pokud někoho nenafilmujete při odhazování odpadků, tak jste bez šance dokázat mu to,“ dodal  Kunčar. Podle něj se o úklid postará odbor životního prostředí, přesněji nezaměstnaní, které úřad zapojil do veřejně prospěšných prací. „Uvažujeme, že pokud budeme mít nějaké pracovníky na tyto práce přímo z hotelového domu, tak je k tomuto účelu přednostně využijeme z preventivně-výchovných důvodů,“ plánuje starosta. Situace u Domu hrůzy je o to pikantnější, že v jeho blízkosti sídlí sběrný dvůr, kde se odpad ukládá zdarma.

autor: LUKÁŠ FABIÁN
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace