Stromky nepatří do popelnic!

Stromky nepatří do popelnic!
Foto: ilustr., sal
Uherské Hradiště Zprávy 09 / 01 / 2018

Tři králové jsou za námi, domácnosti se zbavují vánočních stromků! Radnice po zkušenostech z let minulých apeluje na obyvatele Uherského Hradiště, aby symbol Vánoc neodkládali pod okny domů, k silnici nebo do popelnic…
„Ideální scénář je odvézt stromek do sběrného dvora. Zároveň občany vyzýváme, ať se vyvarují jejich pohození do vnitrobloků sídlišť, ke komunikacím, chodníkům a hlavně ať je za žádnou cenu nestrkají do kontejnerů na komunální odpad,“ zdůraznil Jan Pášma, mluvčí uherskohradišťské radnice, která očekává, že drtivá většina obyvatel stromek stejně jako v předchozích letech odloží v blízkosti sběrných míst pro ukládání odpadu. Ostatně loni odsud odvezla na padesát vleček použitých vánočních stromků… „Neznečišťujte město. Pomůžete tak minimalizovat náklady města na mimořádné odvozy objemného odpadu, které se loni vyšplhaly na padesát tisíc korun,“ připomněl mluvčí.
O odvoz vánočních stromků od kontejnerů před domy se radnice postará každé pondělí až do 12. února. Sběrný dvůr na ulici Moravníky 905 je otevřený denně od 7.30 do 15.45, každé úterý až do 14. února pak ještě o dvě hodiny déle. Stromky radnice ekologicky likviduje štěpkováním, přičemž vzniklá štěpka se využívá jako druhotný zdroj energie.

TOPlist