Studenti darovali krev. Zachrání lidský život?

Studenti darovali krev. Zachrání lidský život?
Foto: archiv
Staré Město Zprávy 10 / 11 / 2016

Studenti Střední odborné školy a Gymnázia ve Starém Městě darovali krev a zaregistrovali se do Českého národního registru kostní dřeně, který aktuálně čítá už 67 485 dárců. Impulsem pro registraci pro ně byla přednáška Zdeňky Wasserbauerové, která už léta dává naději lidem, kteří bojují s leukémií.
„I když jsem už patnáctým rokem v důchodu, rozhodně se nenudím. Jezdím po školách, přednáším a vysvětluju studentům i dalším mladým lidem, aby se šli zapsat do registru dárců kostní dřeně,“ svěřila se nedávno Zdeňka Wasserbauerová z Českého národního registru kostní dřeně v Olomouci, která mimochodem prožila dětství v Nedakonicích. Za 19 let už přesvědčila 9 tisíc lidí, aby se zapsali do registru dárců.
A další získala na půdě staroměstské střední školy. „Ze dvou stovek studentů třetích a čtvrtých ročníků, kteří si přednášku vyslechli, se hned čtyřiapadesát podrobilo odběru krve a byli zapsáni do Českého národního registru kostní dřeně. Byla mezi nimi i Pavlína Hanáčková, která ve stejný den oslavila 18. narozeniny,“ prozradil Pavel Palička, učitel Střední odborné školy a Gymnázia ve Starém Městě. Její studenti jsou tak další nadějí nemocných na uzdravení.

TOPlist