Studenti si opět rozdělí politické příjmy senátora

Studenti si opět rozdělí politické příjmy senátora
Foto: jap
Slovácko Zprávy 22 / 05 / 2019

Talentovaní studenti z Uherskohradišťska mají znovu šanci ukrojit z koláče Studijního fondu senátora Ivo Valenty, který mezi ně rozdělí veškeré politické příjmy! Fond přijímá žádosti do 10. června, peníze jsou určené na studijní pobyty a stáže v zahraničí vysokoškoláků, středoškoláků i studentů vyšších odborných škol.
„Ze Studijního fondu podpoříme stáže a pobyty, absolvované po 1. červenci. Do vyúčtování je možné zahrnout náklady spojené s pobytem, které vznikly až po vyhlášení nového kola řízení, tedy od druhé poloviny května,“ upřesnil podmínky Ivo Valenta, zřizovatel fondu, který do něj kromě odměny za senátorský mandát „sype“ i peníze za funkci zastupitele Zlínského kraje a města Zlín. Plní tak předvolební slib, že veškeré politické příjmy do poslední koruny věnuje na podporu mládeže. „Je to nejlepší řešení, jak platy z politických funkcí využít. Zahraniční zkušenosti jsou pro mládež velmi důležité. Cílem Studijního fondu však není jen umožnit studentům poznat svět a získat jazykové znalosti, ale především odbornost, kterou následně zúročí v našem regionu,“ zdůraznil Valenta, který je s vybranými studenty v pravidelném kontaktu.
Termín na zasílání žádostí vyprší 10. června. Vyvolené vybere nezávislá komise složená ze studentů a pedagogů. Ortel vyřkne do 20. června. Více na www.ivalenta.cz.

TOPlist