Suchá Loz má málo vody, pomůže nový pramen?

Suchá Loz má málo vody, pomůže nový pramen?
Foto: ilustr.
Suchá Loz Zprávy 13 / 07 / 2012

Na Slovácku se prohlubuje problém s dlouhodobým nedostatkem vody. Ani lijáky posledních dnů nemohou totiž naplnit studny, které postupně roky vysychají. V Suché Lozi to budou řešit razantně. Ještě letos se chtějí pustit do zkapacitnění obecních zásob vody. Pomoci k tomu má napojení nových zdrojů vody k současnému vodojemu.
Aktuálně je stav takový, že ze sedmi našich studní, čili takových zářezů ve svahu s vodním zdrojem, nám do vodojemu přitéká 0,8 litru za vteřinu, což je hodně málo. Dříve to bylo i šest litrů. Nedostatek vody se projevil i na naší minerálce, která v době sucha také není tak vydatná, jak jsou lidé zvyklí. Zdroj, který chceme nově připojit, má vydatnost dva litry za sekundu, prozradil obecní plány starosta Václav Bujáček.
Stavební firmy, které cítí zakázku, si mohou však dát pohov. Spoustu věcí si v Suché Lozi vyrobí či postaví sami a tak to bude i s novým zdrojem vody.
Bylo by to drahé, zní jednoduchá starostova odpověď, proč se práce nechopí specializované firmy. Suchá Loz je společně s Korytnou, Březovou, Stráním či Lopeníkem jednou z mála obcí na Uherskobrodsku, kde nejsou napojeni na Slovácké vodárny a kanalizace, ale provozují vlastní vodohospodářství. Pro občany to pak někdy znamená nižší náklady.
Aktuálně se u nás za vodné a stočné platí čtyřicet korun, zakončil starosta.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace