Suplování si užil, má kantorské geny

Suplování si užil, má kantorské geny
Foto: SOŠG  /  Martin Zábranský se po sedmi letech postavil znovu za katedru.
Staré Město Zprávy 15 / 11 / 2021

Martin Zábranský se vrátil za katedru, nikoliv však na mateřském staroměstském gymnázium, ale na základní škole. Nerezignoval, nesložil mandát ani nebyl odvolaný z postu místostarosty Starého Města. Jen vzal suplování, covid-19 totiž postihl více než třetinu pedagogického sboru na druhém stupni.

„Odučil jsem asi deset hodin, šlo o kolegiální výpomoc na druhém stupni, kde řádila nákaza. Tři třídy hygienici poslali do karantény, spousta učitelů zápasila s covidem a dašími nemocemi. A pro nás jako zřizovatele je prioritou, aby škola fungovala a děti nezůstávaly doma,“ vysvětlil překvapivé angažmá Martin Zábranský, který své zkušenosti nabízel už před zahájením školního roku.

Jelikož v čele školy sedí jeho bratr a zástupcem je Pavel Turčin, bývalý dlouholetý kolega ze SOŠ a Gymnázia Staré Město, jsou v úzkém kontaktu. Stačil proto jeden telefonát a místostarosta se po sedmi letech vrátil za katedru. „Suploval jsem český jazyk, přírodopis a tělocvik, prostě kde bylo zapotřebí,“ usmíval se místostarosta, který je připraven kdykoliv zaskočit a udržet na škole prezenční výuku.

„Užil jsem si to, bylo to příjemné zpestření. Když má člověk kantorské geny, tak mu to občas trošku chybí,“ přiznal sedmačtyřicetiletý Zábranský.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace