Suplování si užil, má kantorské geny

Suplování si užil, má kantorské geny
Foto: SOŠG  /  Martin Zábranský se po sedmi letech postavil znovu za katedru.
Staré Město Zprávy 15 / 11 / 2021

Martin Zábranský se vrátil za katedru, nikoliv však na mateřském staroměstském gymnázium, ale na základní škole. Nerezignoval, nesložil mandát ani nebyl odvolaný z postu místostarosty Starého Města. Jen vzal suplování, covid-19 totiž postihl více než třetinu pedagogického sboru na druhém stupni.

„Odučil jsem asi deset hodin, šlo o kolegiální výpomoc na druhém stupni, kde řádila nákaza. Tři třídy hygienici poslali do karantény, spousta učitelů zápasila s covidem a dašími nemocemi. A pro nás jako zřizovatele je prioritou, aby škola fungovala a děti nezůstávaly doma,“ vysvětlil překvapivé angažmá Martin Zábranský, který své zkušenosti nabízel už před zahájením školního roku.

Jelikož v čele školy sedí jeho bratr a zástupcem je Pavel Turčin, bývalý dlouholetý kolega ze SOŠ a Gymnázia Staré Město, jsou v úzkém kontaktu. Stačil proto jeden telefonát a místostarosta se po sedmi letech vrátil za katedru. „Suploval jsem český jazyk, přírodopis a tělocvik, prostě kde bylo zapotřebí,“ usmíval se místostarosta, který je připraven kdykoliv zaskočit a udržet na škole prezenční výuku.

„Užil jsem si to, bylo to příjemné zpestření. Když má člověk kantorské geny, tak mu to občas trošku chybí,“ přiznal sedmačtyřicetiletý Zábranský.

Tagy článku

TOPlist