Sušice po volbách: revoluce se nekoná

Sušice po volbách: revoluce se nekoná
Foto: sal
Sušice Zprávy 16 / 03 / 2015

Kostky jsou vrženy! Opakované volby v Sušicích ovládli Starostové a nezávislí, kteří tak obhájili vítězství z říjnových komunálních voleb. Jestli ale zůstanou u moci, to napoví až první vyjednávání. Vítězové totiž získali tři mandáty stejně jako sdružení Za společné Sušice, sedmý do party je ze Změny pro Sušice.
Vítězkou voleb se stala současná starostka Ladislava Vlachynská, která jakožto lídr STAN získala 187 hlasů, hned za ní na pomyslném žebříčku skončili další dva její straničtí kolegové. Lidé tak dali jasně najevo, že zásadní změnu nechtějí. „Dostali jsme nejvíc hlasů, nárokujeme si post starosty. Hlavně ale nechceme žádné rozbroje, ať už se konečně po pětiměsíčním provizoriu obec pohne z místa. Myslím, že se určitě dohodneme, lidé zvolili inteligentní zastupitele,“ věří Vlachynská. „Z výsledků voleb jsem překvapený, čekal jsem, že lidé touží po větší změně, že přijde revoluce. Ale karty jsou stále rozdány padesát na padesát,“ komentoval rozložení sil Jaroslav Tyllich ze sdružení Za společné Sušice.
Jeho lídr Stanislav Šlechta stejně jako jednička Změny pro Sušice Martin Rachůnek od lidí nedostali důvěru a v zastupitelstvu vůbec neusednou. „Je to pro mě šok,“ svěřil se Tyllich. „Nečekal jsem to, ale nic se neděje. Hlavně aby byl v obci klid, zmizely pomluvy a házení klacků pod nohy,“ reagoval Stanislav Šlechta, který je přesvědčený, že se strany domluví. „Je třeba respektovat výsledky voleb. A kdyby ne, mandáty naši zvolení zastupitelé určitě nesloží. Další volby už nikdo nechce,“ dodal Šlechta.
Povolební vyjednávání začnou dnes. „Jsme připraveni vyhovět přání voličů. Obvolám zbylé strany a domluvíme se na schůzce. Věřím, že všechno půjde rychle a začneme konečně pracovat,“ dodala Vlachynská. „Ostudy a rivality už bylo dost, udělám maximum, aby v obci zavládl klid. Jsem připravený spolupracovat se všemi, ale zásadně v duchu volebních výsledků,“ uvedl Pavel Mikulinec, jediný zastupitel za Změnu pro Sušice.

autor: PETR ČECH
TOPlist