Švardala vystřelil starostům evropský titul

Švardala vystřelil starostům evropský titul
Foto: archiv Libora Švardaly  /  „Je to naše!“ - Starostové se těší z evropského zlata. V úspěšném výběru byli také Zbyněk Král z Bánova (první zleva) a Libor Švardala (druhý zprava)
Uherskobrodsko Zprávy 05 / 06 / 2012

Jeli to jenom zkusit a vrátili se jako evropští šampioni. Fotbalová reprezentace starostů překonala ve finále starostovského Eura Slováky 4:1. Ale co je nejdůležitější - v týmu zazářili i dva zástupci Uherskobrodska, Zbyněk Král z Bánova a Libor Švardala ze Slavkova. Ten se dokonce zapsal do statistik několika brankami. Původně byl ve výběru také starosta Suché Loze Václav Bujáček, o Euro ale nakonec přišel kvůli zranění. Přetrhl jsem si šlachu v ruce a nemohl jsem tak jet. Snad jindy, smutnil.
?Libor Švardala má naopak životní zážitek. Ve finálovém souboji se po faulu na něj kopal pokutový kop a mimo dvou přihrávek starosta Slavkova vstřelil i čtvrtou branku českého výběru. Vybrat nejsilnější zážitek není snadné, celý turnaj byl skvěle zorganizovaný. Na finále však rozhodně nezapomenu, utkání mělo i výbornu diváckou atmosféru, vzpomíná Švardala, který nakonec na turnaji vstřelil čtyři branky.
A kde si  Švardala uschoval zlatou medaili? Jednoduše po kapsách.  Často ji chce někdo vidět, tak ji mívám téměř stále při sobě. Později pro ni ale určitě najdu čestné místo, řekl starosta, který také vítězství svého týmu prorokoval.
To, že vyhrajeme, bylo spíše mé přání než plán, ale o to je to sladší, když to nakonec vyšlo, směje se starosta, který už musí přemýšlet nad jinými věci. Reprezentační pohádka skončila a nyní se starostovy myšlenky budou opět točit kolem obecních projektů.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace