Tablety jako školní pomůcka? Proč ne

Tablety jako školní pomůcka? Proč ne
Foto: rb  /  Brodská novinka - „Možnosti tabletů jsou velké a budeme s nimi pracovat stále více,“ říká zástupkyně ředitele Lucie Dubravová.
Uherský Brod Zprávy 21 / 02 / 2013

Uherskobrodská střední průmyslová škola a Obchodní akademie v Uherském Brodě je první školou v regionu, ve které využívají studenti přímo ve vyučování tablety. „Možnosti tabletů jsou velké a budeme s nimi pracovat stále více,“ avizuje zástupkyně ředitele Lucie Dubravová.
Právě ona začala tablety ve výuce využívat a první zkušeností jí ukázaly, že pro studenty je taková výuka atraktivní, zajímavá, lákavá a také více srozumitelná.

?„Využíváme také interaktivní obrazovky, ovládají se prsty“
„Věříte, že existuje láska k matematice?“ ptala se s úsměvem v matematice svých studentů, kteří měli před sebou tablety, a vzápětí jim ukázala, že taková láska skutečně existuje.
Jak? No přece pomocí tabletů. Právě na nich mohli studenti sledovat grafickou podobu srdce, jehož tvar se měnil podle toho, jak se měnila čísla v zadaném matematickém vzorci. Žáci tak psali vzorce a podle změn jednotlivých čísel či znamének viděli, jak se mění jednotlivé křivky funkčních závislostí. „Je to perfektní,“ reagovali studenti, kterým tablety můžou pomoci i ke skutečné lásce k matematice. „Využití tabletů je ale samozřejmě možné nejen v tomto předmětu, ale prakticky v jakýchkoliv předmětech,“ vysvětluje zástupkyně ředitele, která je přesvědčená, že nejmodernější technika bude do škol pronikat stále více.
„Myslím, že naše škola je toho výborným příkladem. Kromě tabletů máme například počítače s 3D monitory a nyní nejnověji jako jedni z prvních začínáme používat interaktivní obrazovku, která má systém ovládání s pomocí více prstů, jde o modernější verzi interaktivních tabulí,“ vysvětluje Dubravová, která si hodně pochvaluje také nový prezentační systém prezi, nebo software SMART Notebook.
„Všechny tyto věci pedagogům vřele doporučuji. V prezi mám například výukové prezentace pro studenty, SMART Notebook pro změnu umožňuje plně využít všech možností interaktivní výuky, navíc má i verzi pro iPady,“ dodává.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace