Talent k pohledání, říkají učitelé o studentovi

Talent k pohledání, říkají učitelé o studentovi
Foto: rb  /  Radek Pluhař z Maršova
Uherský Brod Zprávy 06 / 03 / 2013

Obrovský talent. Klučina, který by už určitě obstál i v zaměstnání někde ve firmě. Student, který musí jít dál studovat. Takto a podobně hodnotí učitelé na Střední průmyslové škole a Obchodní akademii v Uherském Brodě schopnosti studenta čtvrtého ročníku maturitního oboru mechanik - elektrotechnik Radka Pluhaře z Maršova.
Když Radek na škole v těchto dnech dokončil svou závěrečnou praktickou maturitní zkoušku, vyrazil některým kantorům takřka dech. „Perfektní práce, za něco takového by se nemusela stydět ani nějaká firma. Neskutečné zpracování,“ prohlašoval nadšeně učitel odborné výchovy na brodské škole Martin Fojtík a ukazoval Radkovu svářečku, kterou student sám navrhl a vyrobil. „Navíc je to skromný kluk, který se snaží pomáhat i druhým. Mít takové studenty je velká radost, zcela jistě by měl pokračovat studiem na vysoké škole,“ dodal učitel.
Podobně Radka hodnotil i druhý učitel odborné výchovy Antonín Mahdal. „Jeho výrobek by se dal okamžitě vyrábět. Navíc na něm odvedl i kus vývojářské práce, je to až neuvěřitelné, co dokázal. Jsem přesvědčený, že by se svými současnými schopnosti vynikal i na vysoké škole,“ podotkl Mahdal.
Samotný Radek Pluhař chválu odmítal a tvrdil, že jen dělá, co ho baví. „V mnohém musím děkovat místní škole, máme tady k dispozici veškerou techniku, kterou potřebuji, navíc učitelé jsou výborní a kdykoliv jsem potřeboval jejich pomoc či radu, tak jsem se jí dočkal, je to opravdu bomba tady studovat,“ říká student, který pochází z Vrbky u Kroměříže. Před čtyřmi lety se ale odstěhoval do uherskobrodské části Maršov a rozhodl se studovat na místní střední průmyslové škole a obchodní akademii. „Tato škola se mi zdála jako jednoznačně nejlepší volba a jsem rád, že jsem se pro ni rozhodl. Jsem tady stoprocentně spokojený.“
Když měl Radek odpovědět na otázku, kde vlastně získal vztah ke svému oboru a po kom je talentovaný, vzpomněl svého otce. „Asi po taťkovi, ten je technicky založený. Mě osobně ale elektronika začala zajímat až tady na škole, když jsem si na ni v praxi sáhl, chytlo mě to,“ uvedl a potvrdil, že rád pomáhá i svým spolužákům. „Nechtěl jsem je nechat ve štychu, když potřebovali, pomohl jsem.“
Radek Pluhař byl jedním ze třiceti mechaniků - elektrotechniků, kteří na Střední průmyslové škole a Obchodní akademii v Uherském Brodě představovali jako čtvrťáci své závěrečné práce. Jejich úroveň byla podle učitelů velmi dobrá. „Dávali jsme samé jedničky a dvojky. Studenti byli velmi dobře připravení a dokázali své práce skvěle prezentovat,“ pochvaloval si učitel Martin Fojtík.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace